Mietin hymyillen

Miltähän mahtaisi tuntua olla ihan sussa kiinni :)

J-miestä taas ;)
14141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Onko A:lta?

Äänestä
  • Ei ole a:lta.

    Äänestä

  • Samilta annille on.

    Äänestä

  • IhanaaOlisi kirjoitti:

    Ei ole a:lta.

    Ämmältä Jiille

    Äänestä

Hyvältä todella hyvältä tuntuis :) ja hän tietää sen...

Äänestä
  • Niin tietääkin... :)

    Äänestä

Sä oot vaan niin sulonen nainen, että eihän se vois olla muuta ku tosi nautinnollista.

Lämmin halaus eikä vaatteita välissä, toisissamme kiinni kuin takiaiset...

Äänestä

Jos olet J-nainen niin lopettaisit jo turhan haaveilun!!!

Äänestä

Ämmä ja jii, tosi sopiva pari. Narskuja molemmat, harmi että molemmilla sama uhri. Mukavaa tätäpäivää jokaiselle!

Äänestä
  • Ensimmäinen kommenttini tähän ketjuun:

    Ketju on täyttä höpön-löpöä! Kiusaajan, nimeltä Timo tuotoksia. Ketjussa Timo esiintyy "J-miehenä" ja "M-naisena" tai "ämmänä" vuoronperään!

    Minullakin on mies, aviomies, jonka etunimi alkaa J-kirjaimella. Mutta me emme kirjoittele toisillemme tällä palstalla, vaan kommunikoimme normaalisti puhumalla - koska asumme saman katon alla!

    Äänestä

  • Mistähän sinäkin mahdat tietää, että joku J-mies on narsisti?
    Esimerkiksi minun puolisoni on mies, jonka etunimi alkaa J-kirjaimella.
    Hän ei ole koskaan kirjoittanut sanaakaan "Ikävä"-palstalle,
    joten millä perusteella analysoit esimerkiksi hänen luonteensa narsistiseksi?

    Minua on tällä palstalla kiusannut T-mies eli Timo. Oliko tämäkin hölmö
    J-mies ketju Timpan tuotoksia. Taisipa olla. Taitaa olla Timpan käsialaa tuo nimimerkki "Ristokin".

    Äänestä

Psykopatia ei ole uskomusten asia!

Tästä on tehty tutkimustakin. Ja kuten Anna-lehden artikkelissa psykoterapeutti totesi, psykopaatti etenee hyvin usein johtoasemaan työelämässä. (Siis huomaa, että lainaukseni oli peräisin Anna-lehden artikkelista, jonka toimittaja oli kirjoittanut käyttäen apunaan psykoterapeutin tietoja. Linkin artikkeliin löydät yltä.)

Jos haluat tietää, jotakin erilaisten luonnehäiriöiden ominaispiirteitä

tutustu Raimo Mäkelän kirjaan Naamiona terve mieli.

Jottei sinun tarvitsisi turhaa luulla psykopaatteja työelämän ulkopuolelle syrjäytyneiksi päihteiden käyttäjiksi, voisit lukea seuraavan artikkelin siitä, miksi psykopaatti kohoaa korkeaan asemaan työyhteisössä.

http://tyopiste.ttl.fi/Uutiset/Sivut/Psykopaattijohtajalle_nykytyoelama_on_herkullinen.aspx

Psykopatia eli luonnehäiriöisyyshän kun ei ole sama asia kuin psykoosi eli mielisairaus. Psykopatia on personallisuuden vinoon kasvamisesta johtuva tila, jota on erittäin vaikea korjata aikuisiässä terapialla. Psykoosi eli mielisairaus voi kohdata miltei ketä tahansa normaalin persoonallisuuden rakenteen omaavaa. Ei siis tarvitse olla psykopaatti (luonnehäiriöinen) sairastuakseen psykoosiin (mielisairauteen).

Ei en minä ole trolli. Ainoat nimimerkkini Ikävä-palstalla on tällä hetkellä Pölyä_tuulessa ja Pölyä-tuulessa_nainen. Tosin tämän kirjoituksen loppuun lisään vanhan nimimerkkini, eräs M-naisista. Minullakin on J-mies eli aviomies, jonka nimi alkaa J-kirjaimella. Mutta en kirjoita hänelle täällä, koska asumme saman katon alla ja kommunikoimme muuten. (En myöskään ole Jaana, vaikka eräs Timo koetti väkisin minua Jaanaksi tai

J-naiseksi kutsua.)

Terveisin,

Eräs_M-naisista

Pölyä_tuulessa

Pölyä_tuulessa_nainen

Äänestä

Meinaako hikoilutta tuulipöly? Maailmassa on muitakin jiillä alkavia kuin sinun mielikuvitusukkosi. Kiristääkö pipo jo näin aamusta?

Äänestä

Olisi se mahtavaa taas tanssia lähekkäin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


IhanaaOlisi kirjoitti:

Miltähän mahtaisi tuntua olla ihan sussa kiinni :)

J-miestä taas ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu