Mutta nytten ei oikein voi kun siellä on se hullu johtaja. Toivottavasti maa saa pian uuden rauhaa rakastavan johtajan nykyisen sotahullun ja kansansa rahoja varastavan tilalle. Meinasin matkustaa Venäjälle viime vuonna, mutta siviilikoneen alasampuminen ja vihanpito Ukrainan kanssa sai toisiin aatoksiin. Ja syyrian naisten ja lasten sairaaloiden pommituksen eivät ole humaania toimintaan. Toivon kovasti, että maa saa uuden viisaan rauhaa rakastavan johtajan joka laittaa Venäjän asiat kuntoon.
Venäjälle kiinnostaisi matkustaa
18
165
Vastaukset
- diktatuuriariittää
Juu, mutta näitä samanlaisia maita maailmassa riittää. Venäjällä tilanne ei muutu ennen kuin vallassa on ei neuvostoliitto aikana elänyt/syntynyt.
- nyyhnyyh
Ei vidu toi alottaja on ilmeisesti se sama itkijä mikä aiemmassakin aloituksessa... Kun ei ole omaa elämää...
- venäjänmatkat
Ymmärsinkö oikein, että sinun pyrkimys Venäjään estää negatiivinen suhde Putinin toimintaan?
- venäjänmatkat
en oikein tajua, miksi se vaivaa sinua :( vt venäläinen vitsi: Honduras vaivaa minua kovasti... - Älä raaputa siitä!
- tsarinnamiekin
Niin, mutta Venäjän "hullu johtaja" puuhastelee maan rajojen ulkopuolella niitä hulluuksiaan, kyllä esimerkiksi Moskovassa kannattaa silti käydä vierailulla. Paria tunnettua terrori-iskua lukuun ottamatta Venäjän pääkaupungissa on ollut ihan turvallista, kunhan osaa jättää arvotavarat kotiin ja katsoa mukan aolevien perään. Moskovaa lanseerataan kovasti etenkin pitkän viikonlopun ihanteellisena kohteena, ja sitä se onkin. Aurinkolomaa ei ole luvassa, mutta nähtävää ja koettavaa on monella elämän osa-alueella sen verran, että jää hyvä maku matkasta. Ohessa loistava suomenkielinen pikapaketti infoa Moskovasta kiinnostuneille: http://kaupunkilomalle.com/moskova
- vähä-älyinen
Tämä on matkailupalsta. Politiikkajutut on muualla.
- tsuhnamatkaaja
Kaikki asiat liittyvät toisiinsa, vihan kylvö länsimaalaisia kohtaan lisää turvattomuutta matkustaa Venäjälle.Tuskin kukaan viitsii matkustaa sellaiseen paikkaa jos ei tunne olevansa tervetullut. Sääli,Venäjällä voisi olla kiva käydä.
- tsuhnisti
Käyppäs , vaikka vain pirruuttas kurkkaamassa Viipuria tai Pietaria niin huomaat miten tervetullut olet tavallisen venäläisen vieraaksi - ja menet pian jo uudenmmankin kerraan!! Parempi nähdä kerran, kuin kuulla tuhat kertaa!
- tsuhnamatkaaja
Olen kyllä käynyt Viipurissa, Moskovasaa,Pietarissa ja Sotsyssa. Venäläisiä sukulaisia asuu minulla Lahdenpohjassa. Toivottavasti Venäjä saa seuraavaksi rauhaa rakastavan ja avoimen johtajan, joka kehittää maatanne hyväksi maaksi teille
venäläisille.Varmasti moni turisti tulee sen jälkeen maahanne.- Ivansuu
Venäjällä on jo nyt rauhaa rakastava ja kansansa parasta ajatteleva johtaja. Hän on hyvinkin yhteistyökykyinen naapurivaltioiden kanssa ja tekee rakentavia ehdotuksia suhteiden ylläpitämiseksi. Vilpitön lännen ystävä ja ihailija on tuo ystävämme Volodja! Taas ensi viikolla kohtaan Sinut Venäjä kaunoinen ja Мurmansk!!
- hullut
Samaa mieltä on tosi moni Suomalainen ja Eurooppalainen eikä tunkosta taida olla tulossa muualtakaan!
- ksusha
Aloittajalle. Unohda siis Venäjälle matkailu. Suuntaa matkasi jonnekin muualle jos Putin & toverit niin koville ottaa. Tyyli siellä ei muutu meidän aikana.
- tsuhnamatkaaja
Niin on parempi mennä toistaiseksi muualle kuin Venäjälle.Putin ei ota minulle koville,lähinnä käy sääliksi venäläisiä kun kohti vie maata kohti kurjuutta.Nyt jo muutamassa vuodessa ruplan arvo on romahtanut.
- eikä.Gorbakaan
Venäjällä voi käydä ilman että tapaa Putinia ollenkaan. Eipä ole sattunut edes tulemaan kadulla vastaan kertaakaan.
- Hei-putinaattori
Eipä tietenkään "eikä.Gorbakaan", mitäs asiaa sillä sinne leningradiin olisi?
- Turun.tauti
Hei-putinaattori kirjoitti:
Eipä tietenkään "eikä.Gorbakaan", mitäs asiaa sillä sinne leningradiin olisi?
Ihmisillä on monenlaisia syitä matkustaa. Käyhän Turussakin joskus ulkopaikkakuntalaisia!
- tykkättekö
Jahka media hehkuttaa urakalla amerikan ja todellisten vallanpitäjien voimaansaattamia noitavainoja, niin länsimaat ulvoo kuin koirat eteen heitettyjen teurasjätteiden edessä!
- Meen.muualle
No nyt ei juurikaan kiinnosta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait233123Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3753Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68750Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3660Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha35597Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32591- 40521
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es19520Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3519- 36505