Fiksua keskustelua

En tiedä onko muut teistä käynyt noiden muiden kaupunkien "sivuilla" katsomassa kirjoittelun tasoa... No minä kävin ja täytyy sanoa että en kyllä kehtaa tunnustaa olevani Kokkolalainen. Tämän kaupungin keskusteluntaso on 90 prosenttisesti aivan ala-arvoista. Olisko mitenkään mahdollista että tehtäisiin yhdessä uudenvuodenlupaus ja nostettaisiin keskustelun tasoa. Hyvää alkanutta vuotta kaikille!!
9883
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

-Suomalaiset ovat köyhä kansa; osakkeita suomalaisilla on vähemmän kuin
missään muussa EU-maassa. Tanskalaisillakin, jotka ovat tässä
katsannossa toiseksi köyhin maa, on kaksi kertaa enemmän osakkeita kuin
suomalaisilla.

Äänestä

Kyllä täällä asiaakin puhutaan ja kirjoitellaan!Mutta valitettavaa on ,kun jotkut sotkevat aivan muuta tänne!

Äänestä

Fiksu viesti ja olen samaa mieltä!

En ole käynyt muiden kaupunkien sivuille mutta mitä näitä Kokkolan ns keskusteluja olen seurannut niin olen just samaa mieltä sinun kanssa.

Toivottavasti asia korjaantuu...

Äänestä
  • Niin, pitäisi ajatella että tätä palstaa tosiaan lukevat/voivat lukea kaupungissa vierailevat ihmiset... Minkähänlaisen kuvan me annamme itsestämme ja kaupungistamme noilla ala-arvoisilla jutuilla, sitä sietäisi pohtia.

    Äänestä

  • Hyvä Nina! Tunnut mielyttävältä ja mukavalta naiselta! Jatketaan.

    Äänestä

  • Fellowes kirjoitti:

    Hyvä Nina! Tunnut mielyttävältä ja mukavalta naiselta! Jatketaan.

    Minustakin tuo Nina on ihana nainen!

    Äänestä

Oikeassa osittain olet. Toisaalta täytyy muistaa että tämä Kokkola keskustelu on luultavasti Suomen vilkkain kaupunkikeskustelu.

Voitte itse todeta jos käväisette vaikkapa Helsingin, Tampereen tai jonkin muun suuren kaupungin keskustelussa.Kirjoittajia /lukijoita on huomattavasti vähemmän kuin Kokkola keskustelussa.

Kun on paljon käyttäjiä niin aina sitten mahtuu mukaan myös asiatontakin "veistelyä"

Äänestä

Täällähän on tosi hauskoja juttuja, en tiennytkään että meillä on näin vitsikkäitä veikkoja kaupunki täynnä, ihan oikeesti :-)

Äänestä

suurin osa jotka tänne kirjoittaa ovat idiootteja

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaupunkilainen kirjoitti:

En tiedä onko muut teistä käynyt noiden muiden kaupunkien "sivuilla" katsomassa kirjoittelun tasoa... No minä kävin ja täytyy sanoa että en kyllä kehtaa tunnustaa olevani Kokkolalainen. Tämän kaupungin keskusteluntaso on 90 prosenttisesti aivan ala-arvoista. Olisko mitenkään mahdollista että tehtäisiin yhdessä uudenvuodenlupaus ja nostettaisiin keskustelun tasoa. Hyvää alkanutta vuotta kaikille!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu