Miksi elämän pitäisi olla helppoa?

You just havent earned it yet baby
469
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Elämässä ei ansaita mitään, elämässä tehdään ja silloinkin se on puhdasta tuuria onnistuessaan.

Äänestä

Uskomatonta paskaa. 2008-2016.

Äänestä

Meidän tyhmä kansa on kait jotenkin aivopesty tavoittelemaan onnea. Ja totta kai itse olet kummajainen, jollet yritä siihen onneen ja autuuteen samalla tavalla kuin muut. Mulle riittäis mielenrauha ja tasapaino. Sitä ei kyllä sun kanssa saavuteta.

Äänestä

Mikä sinä olet toisen puolesta kommentoimaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onnellisuusroskaa kirjoitti:

You just havent earned it yet baby

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu