eli tämä jostain "periksistä" kirjoittava hörhö, ja hyvin todennäköisesti myös vähävarainen tyyppi vailla ystäviä.
Saatat itse olla sen sossun asiakas, joista paljon puhut. Eli oletko siis itse se "peris", joista sinulla on pakkomielle? (mitä se peris sitten tarkoittaakaan).
Saatat itse olla sen sossun asiakas, joista paljon puhut. Eli oletko siis itse se "peris", joista sinulla on pakkomielle? (mitä se peris sitten tarkoittaakaan).
Vastaukset 9
Vanhimmat
Eihän se 100% reppana pankolla makaaja uskalla vastata. Mutta työtön persaukinen pelle se on.
Luulen että kun tällä palstalla puhutaan periksistä niin sillä tarkoitetaan aika pitkälti henkilön henkistä tilaa eikä niinkään sitä onko henkilö työssä vai ei. Jos jokainen työtön on "peris", silloin on olemassa myös suvakkiperiksiä ja valtaosa on tolkun periksiä joita ei todellakaan kiinnosta jankuttaa jatkuvasti mamuista. Henkinen peräkammarinpoikuus on ehkä pitkälti semmoista, että ei näe itse itsessään mitään puutteita vaan on jämähtänyt syyttämään kaikista elämänsä ongelmista muita ihmisiä kuten esim. mamuja.
Hyvin sanottu!
Suvakithan juuri ylentää itse itsensä, toisten yläpuolelle ja samalla uhriutuu.
Jopas oli melkoinen näkökanta. Pilkopas tuo väitteesi osiin ja mieti asia uudelleen. Vastaa sitten niin, että perustelet ensin tuon itsensä nostamisen toisten yläpuolelle ja sitten vielä tuon uhriutumisen. Pelkkä väite ei riitä. Pitää olla selkeä perustelu.
Jos vielä luet tuon kommenttisi oikein ajatuksen kanssa niin huomaat ehkä jotain.
Jokaisesta sanastasi oikein huokuu sellainen hyvin syvä ja kuristava itsetunnon kriisi. Mitäs jos hakisit apua?
Luepas se aloitus palstalla suvakeista, jonka eräs nainen kirjoitti, "Suvaitsevaisuus ei ole jaloa.....".
Peräkamarin perSu!
PERäkammarin SUrkimus eli persu, lukee MV eli Minä Vajakki -lehteä :D
Olipa *täyden kympin* analyysi.
Olen samaa mieltä kirjoittajan kanssa.