Tiedän, että munkkilatinan pystyy korvaamaan suomenkielisellä tekstillä, heittämällä tiedoston paikkaan äx. Näin ainakin Macissa.
Kuinkas PC:llä? Helpissä oli näin: "Jos haluat muuttaa paikkamerkkitekstinä käytettyä tekstiä, luo haluamastasi tekstistä tekstitiedosto, anna sille nimeksi Paikkamerkki.txt ja tallenna se sovelluksen kansioon."
Mihin hemmetin kansioon mä ton txt tiedoston nakkaan?
InDesign CS6 ja paikkamerkkiteksti
P3i
2
126
Vastaukset
- oisko
InDesign\Data\CommonFiles\OOBE\PDApp\CCM ???
- P31
Eipä ollut tuo...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492690
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541679Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461674Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1501401- 661348
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3021223The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut141195- 156996
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek24950Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht58899