Olen ollut kiinnostunut lentoemännän työstä niin kauan kuin muistan. Olen 23-vuotias ja hakenut kolme kertaa: kaksi kertaa pääsin hakemuksen perusteella jatkoon, toisessa oli nettitesti ja toisessa haastattelu. Kumpikaan ei mennyt superhyvin, joten en ihmettele, että en päässyt enää seuraavaan vaiheeseen. Kolmanteen paikkaan lähetetty hakemus jälkikäteen tarkasteltuna olikin liian pitkä ja rönsyilevä, yritin aivan liikaa.
Olen miettinyt omaa soveltavuuttani alalle, sillä vaikka kovasti haluankin alalle, pelkään, että en olisikaan sopiva työhön.
Eli nykyiset/entiset lentoemot, mitä tuloksia saitte tästä testistä? Osuivatko tulokseen oikeaan vai ei? Sovitko mielestäsi alalle? Mikä työssä on sinulle haastavinta, ja missä taas olet hyvä?
Tässä linkki pariin testiä, jotka voi tehdä:
https://www.16personalities.com/fi
http://www.arealme.com/16types/fi/
Tietysti alalle pyrkivätkin saavat vastata, mutta eniten minua kiinnostaa minkälaisia persoonia sieltä emojen joukosta jo löytyy.
En usko MBTI-testiin 100%, mutta se on mielestäni suuntaa antava, ja oma tulokseni kuvaa minua erittäin hyvin. Olen ISFP. Onko kukaan teistä ISFP?
Lentoemäntä, mikä on MBTI-persoonallisuustyyppisi?
ISFP-emoksiko
8
274
Vastaukset
- 10vee-alalla
INFJ
- 6161
Testasin ihan mielenkiinnosta ja molemmista tuli ENFP. Pääsin nyt Finskin haussa kurssille.
- 4vuotta_siivillä
ESFJ
- Yritystä.oli
Täällä myös ESFJ, putosin yksilöhaastattelussa.
- Hauskatesti
ISTJ-A. Tosi kauan lennellyt. Ei finskillä. Tipuin nyt ryhmiksen jälkeen. Kesällä en päässyt edes pallotesteihin. Eli tuuri on vahvasti mukana noissa finskin hauissa.
- Hiihaaaa
Toisestakin testistä sama ISTJ.
- Unelmahommassa
Ja sovellun alalle kuin tikku silmään;D!
- ekstrovertti
ESTj-A ja olen alalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672425- 661407
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww771234EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje61152Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19870- 79865
- 44713
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta87698Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe26678- 30666