Hei,
Opiskelen Helsingissä. Olen totaalisen jumissa opparini kanssa. Olen yrittänyt aloittaa kirjoittamisen useaan otteeseen, mutta minulla tuntuu olevan ongelmia aloituksen ja tietoperustan kanssa. Tarvisin siis apua löytämään oikeaa kirjallisuutta ja lähteitä, joita voisin käyttää tietoperustassani, niin että saisin kirjoittamisen käyntiin. Etsin siis itselleni tuuroria, joka auttaisi minua lähteiden kanssa. Ei kirjoittamisessa, vaan sopivan aineiston etsimisessä.
Jumissa opparin kanssa
jumissa
2
208
Vastaukset
- Erästonttu
Eikös ohjaaja tai vastaava oo sitä varten?
- Janr
Niin, ohjaajaan kannattaa nojautua ensin, yleensä saat jotain peruslähteitä sitä kautta. Kirjastolta autetaan varmasti myös ja kannattaa tutustua nelliportaaliin (kirjasto auttanee, jos tämä ei ole tuttu)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161