Onko kokemuksia tästä hotellista? Matkalle on lähdössä varttunut parsikunta, ei siis enää mitään discoissa pyörijöitä. Käykö hotelli kohtuullista hiljaisuutta ja hyvää palvelua hakeville?
Vastaukset 12
- kimple1974
Kaverin kanssa lähdössä 5.5 samaan hotelliin. Kaikki tieto kyseisestä hotellista tervetullutta :)
- kimple1974
Anyone ??
- Matkaviestin
Kävin viime syksynä tutustumassa hotelliin, uteliaisuuttani
- Böljä
Siis hieno oli!
- Hämekorpi
Kuukausi vielä lähtöön. Vähän on tullut arvioita.
- kimple1974
Onkohan uusi hotelli Aurinkomatkoille, kun kukaan ei tunnu tietävän paikasta mitään ? Viikon päästä se sitten selviää, millainen hotelli on . :)
- Avoimin_mielin_Turkkiin
http://tripadvisor.co.uk/ kautta löytyy tuoreitakin kommentteja englantilaisilta. Heitä oletettavasti on varmasti kohtuullinen määrä, mutta venäläiset jonossa kiilaajat todennäköisesti puuttuvat nyt kokonaan, kun politiikka tuli peliin matkustamisessakin. Kun turistikausi on vasta alussa, niin uskoisin hotellissa olevan tilaa riittävästi.
Ihan hyvältä nuo arvostelut näyttää, vaikka joukkoon mahtuu niitäkin, joilla kaikki on mennyt pieleen. On ollut melua, huonoa kohtelua, ruoka ei ollut kunnollista ja tv:n lisäkanavat nopeampi laajakaista ovat maksullisia. Olut on ollut laimeaa, viinavalikoimassa on toivomisen varaa ja uima-altaalla on ollut melua. Kannattaisi pysyä kotona, niin kaikki olisi hyvin;)
Loppuviikostahan näiden paikkansapitävyys selviää, mutta suosittelen matkailussa avointa mieltä ja valmiutta ottaa pieniä vastoinkäymisiä vastaan. Alue on hyvä, sillä dolmuksella pääsee hyvin kulkemaan ja pari ostariakin on kävelymatkan päässä. Meren ranta ei saa kovinkaan ylistäviä lausuntoja, mutta uima-altaalla viihtyy varmaan hyvin ja hotellin omiin spa-tiloihin kannattaa tutustua.- liverryss
Mitä sönkötät jostain kotona pysymisestä ja avoimesta mielestä.
Faktahan on, ettei kukaan maksa vapaaehtoisesti paskasta. Jos taas on maksanut paskasta, on loistavaa että paskasta maksamaan joutunut kertoo siitä muillekin. - Avoimin_mielin_Turkkiin
Terveiset vaan Platiniumista. Tämä tuli Aurinkomatkojen ohjelmaan tälle vuodelle ja jos vertaa muutamaan lähellä olevaan hotelliin, niin taso on mielestäni hyvä. Hotellilla on oma Hamam, jossa kannattaa käydä ja jalkahoitokin on tehty. Kumpikin palvelu voittaa matkatoimiston suosittamat paikat.
Suomalaisesta tulee nopeasti köyhä, jos joutuu maksamaan palvelusta, jonka saa kotimaassa ilmaiseksi. Jos netti hotellihuoneeseen maksaa 10 TL päivässä, niin sehän on liikaa. Mieluummin mennään aulaan istumaan, jotta saa käyttää ilmaista nettiä. Puhelujen hinnat ovat jo kohtuullisia verrattuna muutaman vuoden takaiseen tilanteeseen, jolloin yksi juniori otti äidiltään puhelimen pois kesken numerovalinnan ja antoi hänelle isänsä puhelimen sanoen, että "Soita tolla, se on iskän työpuhelin".
Blue Bay Platinum on ihan OK, ja koska hotellissa vaihtuu asukkaita lähes läpi yön, niin meluakin saattaa esiintyä. Venäläiset puuttuu ja sen huomaa, että tilaa on ja kaupoilla ja ravintoloilla on pulaa asiakkaista. Pitemmän päälle tämä ei tee hyvää koko matkailubisnekselle. .
Marmariksessa on tänään pilvistä, mutta muuten aurinkoa on riittänyt;)
- kimple1974
Brittien kommentteja kyllä riittää. Olis vaan ollut mukava lukea myös suomalaisten kokemuksia kyseisestä hotellista :). Noh kohta se selviää..
- kimple1974
Ruoka ok. Ei mitään häikäisevää. Paljon vaihtoehtoja. Olut, viinit, vodka, gin ja raki mehut ja limut juomavalikoima. Iltaohjelmaa noin klo 23 saakka. Sitten hiljeni. Hotellihuoneiden ovien äänieristus heikkoa. Käytävältä kuului puhetta ja meteliä usein. Voin suositella kaikenikäisille.
- Hämekorpi
Kiitoksia tiedosta. Tämä rauhoitti ketjun avaajaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi251645Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀681387- 961171
Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R771114Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84799Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni48747Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29746- 64667
Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,43656- 38639