Aakkosleikkiä

Kertoisitko muuten joskus, mikä siinä O:ssa on niin kiinnostavaa? Miksi juuri O? En sillä että se minua närkästyttäisi, ja makunsa kullakin, mutta hieman epäluuloinen olen, ihan vain omien kokemusteni perusteella.
584
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

paras

Äänestä
  • Niinku missä mielessä?

    Äänestä

Ymmärrän kysymyksesi. Ne on meille perhetuttuja koko perhe äitiä myöden. En ole kiinnostunut O:sta ollenkaan. Tuttava ja siinä kaikki.

Äänestä

Annettu tekijä.

Äänestä
  • Niin mikä on annettu tekijä? Omat kiinnostuksenkohteet?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaisitäkysyäsaa kirjoitti:

Kertoisitko muuten joskus, mikä siinä O:ssa on niin kiinnostavaa? Miksi juuri O? En sillä että se minua närkästyttäisi, ja makunsa kullakin, mutta hieman epäluuloinen olen, ihan vain omien kokemusteni perusteella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu