En pystyisi olemaan pappi

Kiva.olla.rehellinen

Olen sen verran rehellinen ihminen, etten pystyisi olemaan pappi. Varmaan ymmärsittekin jo, mitä tarkoitan tällä.

Rehellisistä ihmisistä tykätään. On kiva olla rehellinen.

2

215

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pastorrehellinen

      Minä olen pystynyt olemaan pappina jo pitkään. Koskaan ei ole uskonasioissa tai opetuksessa valehdella tarvinnut. Mutta pitää uskaltaa sanoa : En tiedä, jos niin on.

    • On hyvä tiedostaa omat vahvuutensa ja sitä kautta olla luomassa itselleen rakentavia tulevaisuuden suunnitelmia. Rehellisyys on hyve ja kannatettava arvo sinällään. Hyvä, ettet ryhdy epärehelliseksi papiksi. Se olisi pahimmillaan erittäin tuhoavaa. Mieti jos esimerkiksi häissä, hautajaisissa ja kastetilaisuuksissa äityisit puhumaan ihan satuja. Kuinka paljon se loukkaisi surevia omaisia tai suuren ilon jakavia seurakuntalaisia. Ole vapaa. Onneksi meillä on paljon rehellisiä pappeja, jotka ovat uskollisia vakaumukselleen ja kutsumukselleen. Kaikkea hyvää Sinulle.

      Nettisaapas, Helsinki, Henna

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      79
      1292
    2. 72
      1174
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      78
      1031
    4. 95
      879
    5. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      815
    6. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      767
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      29
      739
    8. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      55
      683
    9. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      72
      669
    10. 44
      602
    Aihe