Tarjousta omakotitalon putkiremontille!

tarviitietoo

Kotikajaanissa on monta putkifirman mainosta, mikähän noista ois hyvä,halpa,paras,nopein......?

16

548

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • julmaölkki

      Muista aina yksi juttu! Kaksi asiaa ei koskaan sovi yhteen, hyvä ja halpa!!

    • Kultaputket_tyhmälle

      Tutki tarkkaan ja pyydä kirjalliset tarjoukset työstä ja tarvikkeista.
      Kysele useampi vaihtoehto, sitten voisi ehkä ajatella että hylkäät kalleimman ja halvimman.

    • pystykierre

      Miten olis Penan rapa putki minkälaista hintaa pitää

    • Tarkkana

      JOO..Kokemusta on nimenomaan kilpailuttaa LVI-Firmoja..- halvin hinta voitti, elikkä "pääjohtajalla" oli haalarit päällä , työn laatu oli huippua sekä aikataulu. Hinnoista sen verran , että kalleimmaksi osoittautui minun vertailussa firma, jossa oli erikseen "myyntimies-kravaattipellet" , jotka kiersivät ovelta ovelle kalastelemassa uusia asiakkaita.. Onhan tuo kieltämättä sanomatta selvää että firma , jolla on varaa palkata erikseen henkilöitä jotka kiertelee , että on niillä "hyvät hinnatkin". Kuka epäilee ? em, selviää tuntipalkoistakin, joita jotkut firmat "pimittää"...-puhuvat jostain "pakettihinnasta" !!! ja VANHUKSIA eritoten varoitan : Ottakaa joku puolueeton mukaan kauppoihin mukaan ,...oma lapsi tai tms. etteivät pääse kusettamaan silmään- sekin on koettu, tosin - yrittämiseksi jäi!!!! PITÄKÄÄ VANHEMPIENNE puolta - kun rupeavaat suunnittelemaan putkiremonttia!! Tämmöisiä kokemuksia tällä.

    • Oppivaisia

      Ammattikoulun oppilaat,opettaja valvoo.Nyt alkaa top.jakso hiihtoloman jälkeen.

    • suosittelut

      Pyykkönen.

    • Lvisoy

      Fami oftonen kontiomäeltä on fähköputkimies

      • julmaölkki

        Pyykkönen ehdottomasti paras! Ei välttämättä halvin, mutta luotettava! Minkä homman ottaa hoitaakseen, niin ei tarvitse asiakkaalla sen jälkeen huolehtia.


      • Syst

        Enpä menis vannomaan sitäkään. Taso laskenu viime vuosina ja asiakkailta tullut valituksia. Kallis se ainaki on muttei hyvä.


    • tyytyväinen-asiakas

      Ota se jonka ei tarvitse mainostaa missään. Pätee muihinkin remontti firmoihin.

    • 3taloatehty

      Lvi Ohtonen on yksi parhaimmista, tekee huolellisesti, kokemusta minulla hänestä jo 15 vuoden ajalta. Ehdottomasti suosittelen!

      • kahviamenee

        Kiertäkää kaukaa kyseinen firma !


      • PahaHuijari

        Ohtonen on kyllä huijari pahimmasta päästä. Teetin lavuaarin putkikytkennät, niin puhuu puhelimessa ja muka tekevinään samalla jotain. Laskuttaa sitten koko ajalta. Tunnin hommasta, neljän tunnin lasku !


    • Mielellään joku paikallinen. Tarkasta luottotiedot, varmista vakuutukset, tiedustele referenssejä.
      Vakavarainen pikkufirma on usein hyvä vaihtoehto.

    • Jermunkaveri

      Elä hullu ota kainuusta. Kuopio tai oulu.

    • NikkisenputkiOy

      Suosittelen nikkisen putkiOy:tä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. "Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"

      Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk
      Maailman menoa
      69
      5494
    2. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      615
      3571
    3. SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"

      Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit
      Maailman menoa
      84
      2939
    4. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      287
      2769
    5. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      96
      1830
    6. Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...

      ...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a
      Maailman menoa
      660
      1760
    7. Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus

      Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii
      Luterilaisuus
      486
      1441
    8. Partamies hoi!

      En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re
      Ikävä
      24
      1401
    9. Mistä ihmeestä sitä viirasi?

      Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti
      Jyväskylä
      14
      1371
    10. Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?

      Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .
      Kotimaiset julkkisjuorut
      183
      948
    Aihe