Tarjousta omakotitalon putkiremontille!

tarviitietoo

Kotikajaanissa on monta putkifirman mainosta, mikähän noista ois hyvä,halpa,paras,nopein......?

16

540

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • julmaölkki

      Muista aina yksi juttu! Kaksi asiaa ei koskaan sovi yhteen, hyvä ja halpa!!

    • Kultaputket_tyhmälle

      Tutki tarkkaan ja pyydä kirjalliset tarjoukset työstä ja tarvikkeista.
      Kysele useampi vaihtoehto, sitten voisi ehkä ajatella että hylkäät kalleimman ja halvimman.

    • pystykierre

      Miten olis Penan rapa putki minkälaista hintaa pitää

    • Tarkkana

      JOO..Kokemusta on nimenomaan kilpailuttaa LVI-Firmoja..- halvin hinta voitti, elikkä "pääjohtajalla" oli haalarit päällä , työn laatu oli huippua sekä aikataulu. Hinnoista sen verran , että kalleimmaksi osoittautui minun vertailussa firma, jossa oli erikseen "myyntimies-kravaattipellet" , jotka kiersivät ovelta ovelle kalastelemassa uusia asiakkaita.. Onhan tuo kieltämättä sanomatta selvää että firma , jolla on varaa palkata erikseen henkilöitä jotka kiertelee , että on niillä "hyvät hinnatkin". Kuka epäilee ? em, selviää tuntipalkoistakin, joita jotkut firmat "pimittää"...-puhuvat jostain "pakettihinnasta" !!! ja VANHUKSIA eritoten varoitan : Ottakaa joku puolueeton mukaan kauppoihin mukaan ,...oma lapsi tai tms. etteivät pääse kusettamaan silmään- sekin on koettu, tosin - yrittämiseksi jäi!!!! PITÄKÄÄ VANHEMPIENNE puolta - kun rupeavaat suunnittelemaan putkiremonttia!! Tämmöisiä kokemuksia tällä.

    • Oppivaisia

      Ammattikoulun oppilaat,opettaja valvoo.Nyt alkaa top.jakso hiihtoloman jälkeen.

    • suosittelut

      Pyykkönen.

    • Lvisoy

      Fami oftonen kontiomäeltä on fähköputkimies

      • julmaölkki

        Pyykkönen ehdottomasti paras! Ei välttämättä halvin, mutta luotettava! Minkä homman ottaa hoitaakseen, niin ei tarvitse asiakkaalla sen jälkeen huolehtia.


      • Syst

        Enpä menis vannomaan sitäkään. Taso laskenu viime vuosina ja asiakkailta tullut valituksia. Kallis se ainaki on muttei hyvä.


    • tyytyväinen-asiakas

      Ota se jonka ei tarvitse mainostaa missään. Pätee muihinkin remontti firmoihin.

    • 3taloatehty

      Lvi Ohtonen on yksi parhaimmista, tekee huolellisesti, kokemusta minulla hänestä jo 15 vuoden ajalta. Ehdottomasti suosittelen!

      • kahviamenee

        Kiertäkää kaukaa kyseinen firma !


      • PahaHuijari

        Ohtonen on kyllä huijari pahimmasta päästä. Teetin lavuaarin putkikytkennät, niin puhuu puhelimessa ja muka tekevinään samalla jotain. Laskuttaa sitten koko ajalta. Tunnin hommasta, neljän tunnin lasku !


    • Mielellään joku paikallinen. Tarkasta luottotiedot, varmista vakuutukset, tiedustele referenssejä.
      Vakavarainen pikkufirma on usein hyvä vaihtoehto.

    • Jermunkaveri

      Elä hullu ota kainuusta. Kuopio tai oulu.

    • NikkisenputkiOy

      Suosittelen nikkisen putkiOy:tä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      139
      3336
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      82
      2930
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      40
      2307
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      114
      2212
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      145
      2096
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      47
      2031
    7. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      18
      1540
    8. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1476
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1363
    10. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      135
      1063
    Aihe