puhelin sopimuksen kiinteä kk hinta oli 17 euron luokkaa, josta se kasvoi noin 21 euroon noin puolessa vuodessa
perintätoimiston ohjeistuksessa lukee että viivästymislasku on 5 euroa, mutta koko lasku summa on yli 8 euroa..ekasta, tokasta ym laskutuksesta
Aleksanterin kadun Osuuspankki Hesassa ei halunut siirtää tiliä itselleen, koska asiakas asui Poste Restantessa, sillä säännön mukaan eivät siirrä tiliä silloin.
käteisellä laskun maksu maksaa 6 euroa per lasku
puhelin firma kertoi ettei heillä ole käteismaksupalvelua.
Eikö nykyisin voi maksaa käteisellä?
Niin silloin voi jo olla maksamatta koko laskua.
Instrua Justicassa yksikin möläytys kiirahduttaa lisälaskuja. Kun kysyn ei saa vastausta.
Samassa pankkitili puuttuu.
Tehkää käteismaksu vaikkapa dna:n kauppoihin, niin maksu maksuu
Asiakas herää, sillä yhteiskunta vetää sinua hatusta tyhmillä palveluillaan, koska terve jäkri kertoo jo että selalista ei voi olla, ellei haluaa varastaa yksinkertaisesti toisten rahaa.
Katselen suomalaisten kotitaloja ja ihmettelen, että kuinka rahat riittävät. Päättelen, että heillä on paljon rahaa. Joten olen huoleti, sillä pikkuruinen rahamääräni ei tee norsulle pahaa, vaikka Justican henkiökunta on seonut laskutuksessa täysin. Eihän homosupoille sanota ei, puhumattakaan taiteen aliarvostetusta tuhotusta asemasta, jota tallaa alemmas ja alemmas herra kenraali sotapäällikkö ja sen homo piiri. Juuri he, jotka varastavat taiteilijoiden lapsia, raiskaavat naisia ja tappavat vanhuksia.
Perintätoimiston innokas laskutus
limonaadijää
2
104
Vastaukset
- Täänyt
...ei vain kuulu tänne "huippulahjakas"!
- limonaadijää
käyvätkö taiteilijat muissa töissä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2204219Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692715Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932411- 472343
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua381597Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5321350- 571320
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951316- 761291
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186