Rautaan reikä

Fiilaten.ja.höyläten

Noin kolmimilliseen ruostumattomaan teräkseen pitäisi saada noin 25 millinen reikä. Käytössä on vain 18 millinen terä. Millä isonnan kun viila ei pysty ja tylsyy? Suorahiomakonettakaan ei ole käytettävissä.

2

60

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vituttaa_oikeasti

      Saat sen röörin "huljuuttamalla" muutaman millin terää suuremmaksi. Ja päinvastoin kuin väität, niin normiviila kyllä pystyy ja panee. Ja mitä helvettiä aiot sillä "suorahiomakoneella" sen ongelmasi äärellä tehdä?

    • reikää

      Helpoin ratkaisu voisi olla porauttaa reikä jolloain konepajalla. Tuskin paljoa maksaisi hden reiän poraaminen. Kaikkea ei aina tarvitse eikä kannata tehdä itse.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      125
      6639
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      54
      5692
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      79
      4438
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      89
      4321
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      116
      4112
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      84
      1456
    7. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      27
      1270
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      81
      1267
    9. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      342
      1266
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      35
      988
    Aihe