Kuukauden päästä jo mennään täysillä! Menossa mukana: http://www.f1disqus.com ja asiantuntijat :)
Uusi kausi, uudet kujeet!
disqusthebest
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Yksi trolli monella nikillä...
Hyvä ja kaunis sivu. Pitää katsella kauden alkaessa jos tuonne vaikka eksyisi höpöttämään.
Kyllä kannattaa tuolla keskustella ei siellä enää juuri ole trolleja olemassakaan!
Ennuste tulevan ensi viikonloppuna alkavan formula1 kauden marssijärjestyksestä.
Mersun Rosberg - Hamilton kisaavat taatusti osakilpailujen voitoista lähes joka kisassa, jos Hamilton pystyy taas toistamaan viime kauden alkukisojen ylivoimaansa peli melkein jo ratkeaa siihen. Säännöt ovat taas jonkin verran muuttuneet, jää nähtäväksi hyötyykö Rosberg enemmän muutoksista vai toisinpäin. Vettel voitti viime kaudella kolme kisaa, tällä kaudella pyrkimys vähintäänkin samaan jos ei sitten tuntuvaan lisäykseen osakilpailuvoitoissa, Kimi tulee sitten ja poimii ne mitä on otettavissa - Vetteliä se ei tule lyömään tälläkään kaudella.
Kuten sanottua, säännöt ovat jonkin verran muuttuneet tälle kaudelle, kuskin merkitys saattaa kasvaa huomattavastikin - ketä tai keitä se eniten hyödyttää sen näyttää muutama alkukisa. Voihan tuo olla kääntynyt niinkin, että Ferrari on tehnyt erinomaista työtä ja haastaa tosissaan jo nyt Vettelin toimesta kuskien maailmanmestaruuskamppailussa, Kimi on sen jälkeen. Mikä se tämän kaksikon vauhti on suhteessa mersutalliin, sitäkin täytyy muutama kisa katsoa, marssijärjestys niiden kesken on kuitenkin tuo. Jospa se meneekin Vettel ensin ja Kimi toinen tyyliin tämä kausi ?
Näihin kahteen talliin ei taatusti ole muilla talleilla mitään jakoa, ainoastaan muutamissa kisoissa erot tulevat olemaan tosi pienet tallien välillä ja silloin nähdään yllätyksiä. Sitten siinä onkin Williams, Red Bull, sen jälkeen Force Indiaa, Toro Rossoa, kenties jo Mc Larenitkin. Nämä tulee viemään top 10 sijoitukset, ehkä se Haas talli jossain kisassa kenties muutamassakin yllättää. Mc Laren on kysymys merkki edelleen, jos niiden Honda-pannu alkaa tuottaa voimaa riittävästi, ne voi nousta jo tällä kaudella Williamsin ja Red Bullin kyytiin, eivät millään vielä kerkeä kärkikaksikkoon. Hamilton, Rosberg, Vettel, siitä löytyy tämän kauden maailmanmestari kuskipuolella, tallimestaruuteen täytyy katsoa muutama kisa miltä alkaa näyttää - varmuudella Mercedes tai Ferrari.
Varikkotoimittajan Mervi Kallion uusi imago lienee paras ”uusi kuje” maikkarilla. Toivottavasti Mervi uskaltaa, jaksaa ja ottaa vielä vähän rennommin ja rohkeammin. Vähän rohkeampi pukeutuminenkin istuisi kivasti lajiin.
Paremmat sivut paremmilla moderaattoreilla kuin f1foorumi
Minusta porukka disquksella on todella mukavaa ja välillä on kiva keskustella vähän offtopic ja muistakin lajeista kuin formuloista. Tuolla se ainakin onnistuu.