Miten menee seurahuoneella nykyisin. Uhkasitte että mamutuksen jälkeen ette käy seurahuoneella. Kysyn siksi kun en ole paikkakuntalainen?
Seurahuone
Miten.menee
29456
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
oon kääny ripparia kahtomassa,vee kaekki minun rahat enkä ies hajua venttiilistä suanu
Ei siellä käy enää kukaan ihmiseksi luokiteltava. Paskalle haisee koko paikka ja omistajakin on horon maineessa. Konkurssissa on koko paikka kohta, ja sehän on ihan oikein sille omistajalle.
Tyypillistä Iisalmelaista kateutta!!!!!!!!!!!
Miksi yrittäjää pitäisi rangaista jos haluaa auttaa. Nyt kun turvapaikanhakijat ovat menneet on tärkeää pitää paikkakunnan yrittäjästä huolta. Kyllä he kohta siivoavat huoneet ja vievät ikkunoissa roikkuvat pyyhkeet sun muut lakanat pois. Seurahuoneelle on pian taas vanhassa loistossaan.
Joo, ihan varmasti on loistossaan LOL
Ei ole "Socis:selle" asiaa enkä usko että tuleekaan.
En arvosta ahnetta yrittäjää, joka veronmaksajien rahoilla yritti rikastua. Ite en käy koskaan enää seurahuoneella, en vaikka yrittäjä vaihtuis.. olisi tosiaan turvallisuuden tunne vähentynyt iisalmessa, jos ne maahantunkeutujat ois jääny tänne. Hyvä kun lähtivät, toivottavasti lopullisesti.
Onko sinulla "ulltus" nyt muka pienemmät verot kun turvapaikanhakijat lähtivät? No, ei ole!!!
Tuollaista kateutta en ymmärrä. Suomessa yrittäjät joutuvat tekemään älyttömästi töitä selviytyäkseen. Seurahuoneen yrittäjä on tuonut paljon rahaa Iisalmen ja tehnyt Iisalmea tunnetuksi ympäri Suomea ja maailmaa. Ollaan kiitollisia jos saadaan pidettyä Iisalmessa. Paljon nimittäin saivat saastaa päälleen ja saavat valitettavasti vieläkin niin kuin kommenteista yms. näkyy.
Ihanat tummat miehet hävisi ja nyt tänne ei jääneet kuin impotettiukot kateellisena ja puutteessa kirjoittelee. Noh sinkkutyttö ajaa pikaiseen Kuopioon ja taas saa mustaa magiaa josta kaikki naiset haaveilevat
No... yrittäjän metkut tunnetaan. Ei auttanut tietyn puolueen mielistely. Konkka odottaa....LOL
Oi kun oli ihanaa 20 eurolla sai mustaa magiaa, sellaisesta tämä vanhempi täti tykkää posket punoittavat vieläkin.
Muutan Savonlinnaan SPR vapaa-ehtoiseksi grrr...pelkkä ajatuskin saa pimpin kihelmöimään
Tuo nyt oli kyllä niin miehen kirjoittama kuin olla ja voi :D
Tapolalta maistuu ikäneidon suu...
https://www.youtube.com/watch?v=CKaq31-_Zdg
Käykää korkeintaa kusella seurahuoneen rappusilla. Lappalainen on vienyt ihan tarpeeksi meidän rahojamme matujen avulla. Nyt saa vaihteeksi maistaa sitä kuinka käy petturille.
Mitä meidän rahoja? Et selvästi ymmärrä rahan päälle! Seurahuone tuo rahaa eli kuluttajia Iisalmeen, jotka käyttävät myös Iisalmen muita palveluita. Pidetään hyvä huoli Seurahuoneesta niin hyödytään kaikki! Toivottavasti saavat työrauhan. Jokainen yritys on tärkeä Iisalmelle!
Oli harmi että isoaseiset miehet lähtivät pois serikseltä,nyt minun sinkkutytön täytyy matkustaa Kuopioon
Muuta sinne, mitä sinä turhaan matkustelet. Voithan mennä orjaksi Kuopioon.
Toivotaan, että Seurahuone saa paljon asiakkaita ja menestys jatkuu !Työntäyteinen urakka maahanmuuttajien kanssa on ohi, enkä usko ko asiakkaiden pettyneenä ainakaan Seurahuoneen palveluihin lähteneen pois.
kyllä ainoalaatuinen seurahuone iisalmessa on paikallaan.hyvä kun oli tuo pakolaisjakso, nähtiin omistajien auttamishalu.
No eihän tuolla näy yhtään autoja alakerrankin pubi on kiinni, on aution tyyppinen entiseen verrattuna, olisiko vielä jotain välien selvittämistä tai niiden puhdistamista.
En ole käynyt. Enkä tule käymään.
Ystäväni ovat olleet yötä ja tykkäsivät kovasti.
Toivottavasti Seurahuone saa kateellisilta, boikotoijilta ja vihapuheelta yms. työrauhan. Vaikea ymmärtää miten suomalainen ihminen haluaa kateuksissaan tuhota suomalaisen yrittäjän työpaikan. Sitähän se ryöpytys oli! Seurahuoneella on kovan luokan yrittäjä, hienosti hoiti työnsä kovan paineen alla (vihapuhe, boikotointi yms.).
Turvapaikanhakijoista ei ollut haittaa! Kähmijöitä ja raiskaajia näyttää Iisalmessa olevan omasta takaa.
Miehet ovat kateellisia kun vaimot sanoo että mustat miehet ovat parempia sängyssä
Seurahuoneella esintyi ennen Miss Ebony onkohan siellä ollut viime aikoina vastaavaa esiintymistä iisalmessa ?
Nyt on jo päästävä seurikselle, onkohan siellä hyvä tarjonta ?
Onhan siellä se Lappalainen, mutta hyväksi en sanoisi.
No kokeilkaapa kyllä kannattaa !
Näin nätisti Juha Plump Kiuruvedeltä puhuu suvakeista ja puolustaa Suomea julkisella palstalla boikotoiden Seurahuonetta:
"Ja idioottisuvakki on idioottisuvakki.Mikä helvetti näissä vuohen rakastelioissa on niin ihanaa että ei ole mitään sellaista tekoa mikä saisi teidän vankkumattoman rakkautenne horjumaan.
Mutta siitä te suvakit saisitte maistaa itse sitä mitä te hyysäämällä näitä elukoita saatte aikaan kun ne käyvät raiskaamaan lapsia. Mutta eihän se tietenkään teistä pahalta tunnu, päinvastoin sitähän te oikein tunnutte kerjäävän näiltä arabianlumoojilta kun ne on niin kunnollisia ja rehellisiä rakastajia että ne ottaa vaikka väkisin sen lapsen/naisen minkä allu heidän eteensä johdattaa!
Ei niin vielä, tällä hetkellä riittää vielä raiskaukset ja sikailu, mutta tulee vielä muutakin ja jokaisesta raiskauksesta ja kuolemasta jonka nämä elukat aiheuttaa olette vastuussa te suvakit jotka näitä tänne hilaatte ja paapotte.
Kysytään mieluummin kuinka monta kaulaa nämä partaiset"lapset" ehtivät katkaista ennen kuin lähtivät suomeen lomailemaan? Paljonko maksaa Suomelle ennenkuin näistä yksikään on pystyvä edes opiskelemaan jotain? Ja se on paskapuhetta että näistä yksikään lähtisi pyyhkimään "vääräuskoisten" perseitä!toiset on oikeilla profiileillaan täällä puolustamassa Suomen lapsia joutumasta näitten mokkakikkeleitten eläimellisten himoraiskausviettien uhriksi! Oletkohan sinä jotenkin hidas vai muutenvaan jälkeenjäänyt?
Entäs jos nämä kaksi parasta ennen päivänsä jo kirkkaasti ohittaneet jokinorsut vietäisiin sinne rajantaa kun ei teillä ole mitään viisasta ja järkevää sanottavaa."
uskoisin kuitenkin seurahuoneen palveluiden palaavan entiselleen kunhan omistaja saa kaikki ennalleen ja paikat puhdistettua, mikäli siihen on tarvetta.
Konkkaa kohti on seurahuone menossa. Ei unohdu maanpetturuus ikinä. Sitten kun on uusi omistaja ja paikka desinfioitu niin voi ihmiset taas alkaa käymään.