Piru on irti

11199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ei ole kyllä sama "kraateripiru" jota minä olen kuvannut, aivan liian kirkas. :)

Äänestä
  • Ei se ole mikään kraateripiru vaan Ni_piru...

    Äänestä

  • Se on tahallaan tommonen, jättänyt tahallaan merkaba-sähkökentän päälle jotta ihmiset näkis.

    Äänestä

  • angelivangeli kirjoitti:

    Se on tahallaan tommonen, jättänyt tahallaan merkaba-sähkökentän päälle jotta ihmiset näkis.

    Jaha no se "piru" jota minä metsästän on enemmän punaiseen kallellaan ja siksi ei suuresti ihmetytä, että spektrissä on vahva piikki strontiumin kohdalla.

    Äänestä

  • old_profile_92022 kirjoitti:

    Jaha no se "piru" jota minä metsästän on enemmän punaiseen kallellaan ja siksi ei suuresti ihmetytä, että spektrissä on vahva piikki strontiumin kohdalla.

    Materiaalinen objekti siis, palavaa Strontiumia? Hienojakoisen Strontium-jauheen sanotaan syttyvän ilmassa itsekseen.

    Äänestä

  • angelivangeli kirjoitti:

    Materiaalinen objekti siis, palavaa Strontiumia? Hienojakoisen Strontium-jauheen sanotaan syttyvän ilmassa itsekseen.

    Jos se on jotain palavaa, niin ihmettelen mikä sen pitää kasassa. Jokin plasma tulisi mieleen mutta siinäkin tulee ihan perusfysiikka vastaan joten ei toimi sekään teoria. Tässä tarvitaan ihan oikeita asiantuntijoita ja jotta eivät naura ovelta pellolle lisää havaintomateriaalia. Alustava raportti on työn alla, mutta niin kuin olen ennenkin todennut on julkaisukynnys varsin korkealla. Sen kanssa kun on tultava esiin omalla nimellä ja yhteystiedoilla.

    Äänestä

Se on kevyt andromedalainen tiedustelualus.

Äänestä
  • Se todellakin on andromedalainen,akashakentässä lentävä tiedustelualus.

    Äänestä

  • akaasiakenttä kirjoitti:

    Se todellakin on andromedalainen,akashakentässä lentävä tiedustelualus.

    Viimeisimmän tiedon mukaan asiasta on tulossa kanavointi.

    Äänestä

  • Valotaso6 kirjoitti:

    Viimeisimmän tiedon mukaan asiasta on tulossa kanavointi.

    Toivottavasti se kanavointi julkaistaan kokonaan eikä osittain mustattuna...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jävlafan kirjoitti:

Onko kraateripiru muuttanut Ruotsiin?
http://www.aftonbladet.se/nyheter/article21662995.ab?teaser=true

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu