Eronneita viisikymppisiä on Sjoki turvoksissa, ympäristökunnat myös. Naisena olen huomannut sen, että miehistä turhan iso osa juopottelee liikaa, joten missä on ne kunnon miehet, ne joista tappelisi lauma naisia, jos tietäisi missä näitä miehiä voi tavata? Harrastusten parissa, mitä ovat nämä harrastukset? Juorut kertovat nopeasti ketkä ovat eronneet ja ketkä ovat sinkkuja, mutta tikustako sitä asiaa lähtee toimittamaan?
Eronneet ja uutta parisuhdetta etsivät
26
738
Vastaukset
- herrayhtämukava
Mistä rouvamukava löytyy?
- Rouvamukava
Rouva on ihan tässä kylillä, entäs herrayhtämukava itse?
- singlejoo
Ei täällä voi mitään järkevää harrastaa jos vihaa kaikenlaista urheiluun liittyvää.
Täällä voi vain hiihtää kesät talvet, hienoo jooo.... - herrayhtämukava
Samoin kylän pinnasta ;)
- tavanta33
Onhan kellarigalleriassa jos jonkinmoista näyttelyä, erilaiset yhdistykset järjestää teatteri- ym matkoja lähikaupunkeihin, kansalaisopiston kursseja ja tietysti nämä oman kylän ravintolat ja bubit.
Lisäksi vapaaehtoisia tarvitaan moneen eri kohteeseen, mikäli tahtoa on auttaa tarpeessa olevia.... - herrayhtämukava
Joko kaikki on löytänyt kumppanin, ei uusia viestejä ole enää tullut?
- Rouvamukava
Ei nyt sentään, en ole "ehtinyt" edes huomaamaan ketään sellaista, jonka haluaisin kahville pyytää, en siis herrayhtämukavaakaan, luulisin ainakin
- Rouvamukava
Voiko herrasta saada lisää tietoa, vaikka sähköpostilla?
- herrayhtämukava
Osoite on??
- Selekärangaton
Asiaan ei ole yksinkertaista vastausta.
Mutta jos mies on mukava hän yrittänyt kaikkensa edellisessä parisuhteessa,hoitanut kotia,käynyt työssä,hoitanut lapset,arvostanut vaimoa
Kaikesta pyyteettömästä vaivan näöstä huolimatta tämä ei riitä nyky naiselle vaan on oltava rinnakkais suhteita.
Onko ihme jos uudet suhteet ei kiinnosta?
Feminismi kääntyy naisia vastaan ? - onkotuollaistaolemassa
Missä on tuollaisia miehiä (en ole etsimässä, mutta kuulostaa urbaanilegendalta)?
- hehjooh
Olisi mielenkiintoista tietää kuinka monta prosenttia parisuhteista on saanut alkunsa kun kumpikin on ympäripäissään varmasti se prosenttiluku lähentelee 80%, ei ole ihme että hommat kariutuu muutaman vuoden kuluessa.
- herrayhtämukava
Asuuko rouvamukava tuossa lähes vieressä, siinä sellainen taitaa ainakin olla...
- mix60
On kunnollisia ja ei kunnollisia pitää vaan aistia se oikea ja se oikea saattaa olla juuri se mitä pidät ei sopivana
- Semmoinenjuttu
Sinkuilla monesti kaameat paineet ottaa joku, löytää omaan statukseen sopiva tyyppi jonka kanssa lähdetään perhettä perustamaan. Sitten kun on rento eikä enää edes älyä etsiä, tuleekin kohdalle joku joka kolahtaa oikeasti. Usein se kestävin suhde syntyy kun ottaa kaikesta huolimatta sen johon rakastuu jostakin täysin itselle tajuamattomasta syystä. Rakkaus ei ole sokea, vaan helvetin viisas.
- Sampo50
Rouvamukava.Olis täällä ainakin yksi jolla harrastukset ja elämäntavat kunnossa ja terveellisiä.Eli,missä sitä tapais ihan vaan livenä?
- herrayhtämukava
Osuiko lähelle rouvamukava, kun ei viestejäsi enää tule ;)
- herrayhtämukava
Minne kaikki kauniit naiset on kadonnut??
Täällä on ollut näköjään viikkojen hiljaisuus. - Anonyymi
Onko rouvamukava kuulolla?
Täällä olisi rikas. Komea iso se. Tarjolla. .. - Anonyymi
Itsensä kehujat ei kiihota.
- Anonyymi
Onko rouva mukava vielä maisemissa?
Täältä löytyy ISOA aisaa reiän täytteeksi😀 - Anonyymi
Täällä olen
- Anonyymi
Ota terävä tikku mukaasi ja tule juttusille
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1101661- 1711598
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1681516Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise231308Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys901184Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su146963Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c70961- 93861
Sofia Virta vertasi Karjalan evakoita nykymatuihin
Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virta avasi sanaisen arkkunsa, eli tyhmyyden tynnyrinsä, valtiovarainministeri Riikka Purr185805Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud207769