Suunnitteilla yhdistetty aurinko- ja urheiluloma Espanjaan. Onkohan Malagan lähistöllä mahdollista harrastaa vauhdikasta rullaluistelua (nopeus n. 20-25 km/h), ts. löytyykö Malagan lähistöltä vähintään muutaman kilometrin pituista reittiä, joka olisi autoista vapaa ja asfaltti on tasaista? Yleensä luistelulenkit noin 30-50 km pituisia, joten ihan muutaman sadan metrin reittiä ei viitsisi edestakaisin luistella.
Paikkojen nimet, valokuvat reitistä jne ovat tervetulleita. Myös vinkit muualta Etelä-Espanjasta ja Kanariansaarilta otetaan kiitollisena vastaan :)
Rullaluistelukohteita Malagan alueelta?
Supersporttaaja2
1
99
Vastaukset
- Eskino1
Malagasta itäänpäin El Palon kalastajakylän asti on hyvä pyörätie rannan ja tien välissä. Tässä on yksi hyvä vaihtoehto. Pyörätie lähtee Malagan satamasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352226
- 841303
- 561288
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361226- 631171
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39884Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122769- 31721
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi21572Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565