Pärjääkö tällä koneella ihan normaali käytössä, eli työkoneena ja onko hyviä kokemuksia koneesta.. hintaa näyttäs olevan 1079,00€ oisko parempia vaihtoehtoja? Tässähän on jaettu näyttismuisti max 128?
Fujitsu Siemens AMILO A7640
Mimmu
71488
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mulla on vain 64 ja pärjään.Ole huoleti!
Minulla on ollut tuo kannettava nyt noin 1.5 kk ja olen ollut tyytyväinen. Ainoastaan akun kesto noin 2 tuntia on joskus vähän. Näyttis on yllättänyt pyörittäessään pelejäkin jouheasti mukavan näköisellä grafiikalla. Ja ainoastaan 2.7 kg !!
Itse ostin ko. kannettavan pari päivää sitten, ja olen saanut sen jo kahdesti jumiutumaan niin, että näyttöön tullut vain häröviivoja. Luulen, että on päässyt ylikuumenemaan. Eikö koneen kuitenkin pitäisi osata huolehtia omasta tuuletuksestaan sillä oletuksella, että ilmanottoaukot eivät ole tukittu. Itse kun pidän tätä tuuletin pois päältä ja pienillä tehoilla.
...varmaan jos virusturva pitää. Jos ei pidä, kone lakkaa toimimasta. Yksikin lipsahdus riittää, esimerkkejä on miljoonittain.
Jos haluaa tehdä töitään miettimättä tämmösiä, sitten parempi on Applen iBook, alkaen 1099 €, yli viisi tuntia akunkestoa ja painoa 2,2 kiloa. Eikä ole ruma! Mutta makunsa tietysti kullakin.
Hesarin mielestä iBook oli käytettävyydeltään ylivoimainen PC-läppäreihin verrattuna, ja samoilla linjoilla ovat olleet Tekniikan Maailma ja Mikrobittikin. Mutta kyllä tuolla Fuitsullakin duunaa, jos ymmärtää sen käyttöympäristön pakottavat vaatimukset käyttäjää kohtaan ja ylimääräistä aikaakin ehkä on turvallisuusasioille.
Mul on huono näkö. Minkä kokonen näyttö tos 1099€:n Apples on?
vajavainen näkö, tai ei ainakaan ihan täydellinen. Näyttö on 12 tuumaa, kuten täällä on moneen otteeseen mainittu, joten ehkä sen tiesit. Siitä saa hyvin selvän, ja likinäköisyyteenhän on olemassa tehokkaita silmälaseja, joita olen käyttänyt kymmeniä vuosia itsekin. Varmaan sullakin on, kai niillä näkee kunnolla vai pitäisikö hankkia uudet?
"Valitettavasti" se on ollut iltapäivästä lähtien 1029 eikä 1099 euron Apple. Tuli alennuksia valuuttakurssien takia.
14-tuumaisesta iBookista saa selvän lähes umpisokeakin, mutta omaan makuuni huippunäppärä 2,2-kiloinen 12-tuumainen on se oikea kokonaisuus.
osta Compaq:ilta OIKEA tietokone samaan hintaan niin saat laatua