Tulkaa pois sieltä Suonenjoelta

Alkakaahan.tulemaan.jo

Tulkaa porukalla tänne Helsinkiin. Täällä on paljon harrastusmahdollisuuksia ja hyviä kapakoita pilvin pimein. Mitä te siellä mätänette. Jättäkää nyt Suonenjoki taaksenne lopullisesti ja tulkaa sivistyksen pariin. Pojat saa pillua ja tytöt kullia niin paljon kuin jaksaa vastaan ottaa. Viina on halpaa ja Helsingin kassassa riittää rahaa loputtomiin.

8

463

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kellokams

      Saako sieltä varmasti turvapaikan? Eikä kukaan rasisti ala vittuilee?

      • lerputkorput

        Mitä etelämmäs mennään sen vähemmän rasisteja, Hangossa ei ole enää yhtäkään, siellä on jo kaikki suvakkeja. 50/50 raja kulkee jossain Tampereen kieppeillä.


    • Whatishelsinki

      Thanks, me hallitsemme täältäkäsin Helsinkiä, ajattelimme vallata sen kesään mennessä ja muuttaa Sjoki maailman keskukseksiseksi. Täällähän ei ole mitään, ja pelkkää pimeää on tiedossa.

    • taloustieteilijä

      Jos kaikki olisivat Helsingissä, niin kuka tämän maan elättäisi? Nytkin kyseinen alue Suomesta tulee meille muille hiivatin kalliiksi!

    • ahmettialeksi

      Paljonko rouvat maksavat alaikäisestä mokkakikkelistä jos saavat koskea tai ottaa suihin? Kiinnostus etelää kohtaan riippuu hyvin paljon sen hinnastaja jos hyva hinta, heti lähtee pakolaisjuna kohden stadia.

    • Myörakastettaanteitä

      Suonenjoki sijaitsee otollisella paikalla maailmanhistorian tapahtumien kannalta, Pähkinäsaaren Rauhan raja menee juurikin keskeltä kaupunkia. Itä ja länsi kohtaavat, ja jos Putin hyökkää vetäydymme lännen puolelle ja jätämme mamut eturintamaan idän puolelle. Poterot ovat valmiina. Helsinki on auttamattomasti syrjässä. Helsinki, korjatkaa ruokavalionne kuntoon. Jos siellä sattuu olemaan jotain komistuksia, niin hyväksymme "panomatkat" tänne tapahtumien hallintokeskukseen. Etukäteisilmoitus sekä kirjallinen lupa kuitenkin vaaditaan (vaimoiltanne ja miehiltänne).

    • K.Öyhä

      Ei ole varaa muuttaa.

    • nvsn

      Otatko asumaan jos muutan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      36
      3894
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      100
      3482
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      110
      3417
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      77
      3168
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      85
      3149
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2825
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2610
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      69
      2493
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      47
      2479
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      90
      2196
    Aihe