Lippuluokka, mistä selville varmasti?

HavaJollaria_taas

TK lento. Boarding passissa class Y kun taas lentolippujen maksukuitissa luokka V. Pistekertymät SAS-kortille alle puolet V-luokan tasosta. TK:n pistelaskurilla ei saa mitenkään yhtä heikkoa tulosta kuin mitä SAS:n pistesaldona näkyy.

https://www4.thy.com/tkmiles/earncalculate.tk

3

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EuroBonus
      • HavaJollaria_taas

        Kiitos. Näkyy pistesysteemiä rukatun taas. Aiemmin EB:n tilille sai sen mitä TK:n laskuri näytti. Alkaa olla TK:lla matkustamisen kiintiö ihan täynnä. En suosittele TK:ta.


    • starsilver

      Menee kaikilla yhtiöillä niin, että boarding passissa näkyy vain matkustamoluokka, eli Turkishin tapauksessa kaikilla economyssä matkustavilla Y. Varausluokka, jonka mukaan mahdolliset pisteet jaetaan, näkyy e-lipuissa, varausvahvistuksissa ja vastaavissa. Ja kertyvät pisteet päättää viime kädessä bonusohjelma, eli tapauksessasi SAS Eurobonus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      20
      5024
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      2062
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1260
    4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1200
    5. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      96
      1182
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1074
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      873
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      825
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      743
    10. Vappu Pimiä jakoi kuvia Maajussille morsian -kuvauksista! Seuraajalta tärkeä toive: "Voi miten..."

      Tätä kyllä kannattaa toivoa! Vappu Pimiällähän on tunnetusti myös sormensa pelissä näissä rakkausjutuissa ja hän toimii
      Suomalaiset julkkikset
      25
      709
    Aihe