Ongelmia Niinisalossa

Iltalehti kertoo, että Niinisalon kasarmissa on sisäilmaongelmia.
Ministeri Haglund luopui mieluummin kunnossa olevasta Keuruusta kuin homehtuvasta Niinisalosta.
Nyt meidän asevelvolliset sairastelevat Kankaanpäässä ja jihadistit herrastelevat Keuruulla.
364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nehän on kaikki poliittisia päätöksiä, joilla ei ole mitään tekemistä käytännön järjen kanssa - valitettavasti!

Äänestä

Koska Niinisalon rakennukset ovat huomattavasti paloherkempiä kuin Keuruun, niin tehdyt ratkaisut tulevat pitkällä aikavälillä osoittautumaan oikeiksi.

Äänestä
  • En nyt juuri muista käytössä olleen kasarmirakennuksen paloa. Uutisen kuvassa oli kivitalo. Hiljattain Niinisalossa palanut ennakkotapaus oli puutalossa.
    Täytyy olla huumoria, että hallitusten toimet osoittautuivat oikeiksi muuten kuin sharian valossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jeremia2 kirjoitti:

Iltalehti kertoo, että Niinisalon kasarmissa on sisäilmaongelmia.
Ministeri Haglund luopui mieluummin kunnossa olevasta Keuruusta kuin homehtuvasta Niinisalosta.
Nyt meidän asevelvolliset sairastelevat Kankaanpäässä ja jihadistit herrastelevat Keuruulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu