Eka kertani.....

Kaappikellonkummitus

Elikkä tämä oli minun eka kertani ja se tapahtui kolme vuotta sitten jolloin olin 15 vuotias.

Päivä oli alkanut leppoisasti koulussa. Kun pääsimme koulusta Maija tuli kyläilemään kotiini.

Aluksi katselimemme telkkaria ja joimme kokista. Jonkisen ajan kuluttua isoveljeni tuli kotiin. Hän painui omaan huoneeseensa, hiljakseen. Meillä alkoi Maijan kanssa aika käydä pitkäksi kun ei telkkaristakaan tullut mitään.

Päätimme sitten lähteä kaupungille kiertelemään mutta emme ostelemaan, ainkaan mitään kovin kallista kun rahat olivat kummallakin aika tiukassa. Kaupungilla törmäsimme muutamiin meidän luokkalaisiin, Mattiin, Henkkaan, Sirpaan, Roosaan sekä Heidiin. Hekin olivat kuulemma päättäneet lähteä kiertelemään ja etsimään tekemistä.

Jokin aika siinä puhuttiin ja päätettiin lähteä Roosalle, koska heidän talonsa oli tyhjänä.

Roosalle saavuttaessamme mietimme mitä tekisimme....Jonkin ajan päästä keksimme olla pullonpyöritystä.

Kaikki asettuivat rinkiin lattialle istumaan ja pullo pistettiin pyörimään...Se osui tietenkin minuun...Minulle annettiin tehtäväksi juosta Matin kanssa talo kolmesti ympäri, alusvaatteet päällä ja huutaen: olen hullu!

No mikäs siinä, mutta minulla ei ollut päälläni rintsikoita. Kerroin sen heille ja he siihen vaan totesivat: sittenhän siitä vasta hauskaa tulekeekin.

No minä menin vähän syrjeenpään riisumaan vaatteitani, ja Matti tuli perässäni. Ensiksi pudotin alas mustan vekkihameeni...Alta paljastui stringit joita kuitenkin vähän peitti t-paitani. Huomasin kuinka Matti yritti katsoa muualle. Sitten käännyin ja otin paitani pois. Käännyin ja huomasin että Matilla oli enään päällään mustat bokserit, joissa alkoi pikkuhiljaa kohoamaan kumpu.

Minä yrintin peitellä paljaita rintojani, mutta melkeenpä turhaan.

Menimmi pihalle ja kaverit perässä. Lähdimme siitä sitten hölkkäämään, mutta emme sanoneet mitää.

Kun olimme talon takana niin Matti otti minua kädestä kiinni ja käski pysähtyä.

Hän sanoi minulle jotenkin näin: minun on jo kauan pitänyt kysyä tätä sinulta, mutta lähtisitkö joskus vaikka elokuviin tai kahville...Olin aivan hämilläni. Siinä minä sitten takertelin jotakin ja painauduin Mattia vasten aivan kuin vastomaistesti.

Kävelimme vähän matkaa siitä sivummalle ja tulimme Roosan varostolle joka oli toiminut vieraille yö sijana elikkä siellä oli sänky. Matti heitti minut sängylle ja otti housunsa poissa.

Minuäkin otin ja sitten hän hyppäsi sängylle ja kysyi: haluatko tätä nyt vai heti? HETI! vastasin ja sitten hän alkoi panna minua lähetys saarnaja asennossa..Minä voihin todella kovaa ja tunsin myös kuinka Matti nautti. Hän kiihdytti koko ajan vahtiaan. Koohta hän sanoi ettei pystyisi enään pitättelemään....No minäpä otin hänen munansa poissa pillustani ja otin hänen munansa suuhuni. Siinä sitten imeskelin sitä ja jonkin ajan päästä Matti purkautui...Siitä enempää en enään muistakkaan, mutta yhdessä ollaan vieläkin.



Mielipiteitä-

3

7288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kamala

      Ei mitään juonta.

    • Mies

      Jatka vaan, kyllä kalu kovettui. =)

    • Riitta*

      Kaverit eivät sitten yhtään ihmetelleet, kun talon kiertäminen kestää vähän kauemmin... = ))))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      282
      4150
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2365
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2016
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1511
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      39
      998
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      133
      972
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      820
    Aihe