Eka kertani.....

Kaappikellonkummitus

Elikkä tämä oli minun eka kertani ja se tapahtui kolme vuotta sitten jolloin olin 15 vuotias.

Päivä oli alkanut leppoisasti koulussa. Kun pääsimme koulusta Maija tuli kyläilemään kotiini.

Aluksi katselimemme telkkaria ja joimme kokista. Jonkisen ajan kuluttua isoveljeni tuli kotiin. Hän painui omaan huoneeseensa, hiljakseen. Meillä alkoi Maijan kanssa aika käydä pitkäksi kun ei telkkaristakaan tullut mitään.

Päätimme sitten lähteä kaupungille kiertelemään mutta emme ostelemaan, ainkaan mitään kovin kallista kun rahat olivat kummallakin aika tiukassa. Kaupungilla törmäsimme muutamiin meidän luokkalaisiin, Mattiin, Henkkaan, Sirpaan, Roosaan sekä Heidiin. Hekin olivat kuulemma päättäneet lähteä kiertelemään ja etsimään tekemistä.

Jokin aika siinä puhuttiin ja päätettiin lähteä Roosalle, koska heidän talonsa oli tyhjänä.

Roosalle saavuttaessamme mietimme mitä tekisimme....Jonkin ajan päästä keksimme olla pullonpyöritystä.

Kaikki asettuivat rinkiin lattialle istumaan ja pullo pistettiin pyörimään...Se osui tietenkin minuun...Minulle annettiin tehtäväksi juosta Matin kanssa talo kolmesti ympäri, alusvaatteet päällä ja huutaen: olen hullu!

No mikäs siinä, mutta minulla ei ollut päälläni rintsikoita. Kerroin sen heille ja he siihen vaan totesivat: sittenhän siitä vasta hauskaa tulekeekin.

No minä menin vähän syrjeenpään riisumaan vaatteitani, ja Matti tuli perässäni. Ensiksi pudotin alas mustan vekkihameeni...Alta paljastui stringit joita kuitenkin vähän peitti t-paitani. Huomasin kuinka Matti yritti katsoa muualle. Sitten käännyin ja otin paitani pois. Käännyin ja huomasin että Matilla oli enään päällään mustat bokserit, joissa alkoi pikkuhiljaa kohoamaan kumpu.

Minä yrintin peitellä paljaita rintojani, mutta melkeenpä turhaan.

Menimmi pihalle ja kaverit perässä. Lähdimme siitä sitten hölkkäämään, mutta emme sanoneet mitää.

Kun olimme talon takana niin Matti otti minua kädestä kiinni ja käski pysähtyä.

Hän sanoi minulle jotenkin näin: minun on jo kauan pitänyt kysyä tätä sinulta, mutta lähtisitkö joskus vaikka elokuviin tai kahville...Olin aivan hämilläni. Siinä minä sitten takertelin jotakin ja painauduin Mattia vasten aivan kuin vastomaistesti.

Kävelimme vähän matkaa siitä sivummalle ja tulimme Roosan varostolle joka oli toiminut vieraille yö sijana elikkä siellä oli sänky. Matti heitti minut sängylle ja otti housunsa poissa.

Minuäkin otin ja sitten hän hyppäsi sängylle ja kysyi: haluatko tätä nyt vai heti? HETI! vastasin ja sitten hän alkoi panna minua lähetys saarnaja asennossa..Minä voihin todella kovaa ja tunsin myös kuinka Matti nautti. Hän kiihdytti koko ajan vahtiaan. Koohta hän sanoi ettei pystyisi enään pitättelemään....No minäpä otin hänen munansa poissa pillustani ja otin hänen munansa suuhuni. Siinä sitten imeskelin sitä ja jonkin ajan päästä Matti purkautui...Siitä enempää en enään muistakkaan, mutta yhdessä ollaan vieläkin.



Mielipiteitä-

3

7404

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kamala

      Ei mitään juonta.

    • Mies

      Jatka vaan, kyllä kalu kovettui. =)

    • Riitta*

      Kaverit eivät sitten yhtään ihmetelleet, kun talon kiertäminen kestää vähän kauemmin... = ))))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",
      Maailman menoa
      17
      5053
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      94
      2290
    3. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      135
      1978
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      48
      1858
    5. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1640
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      55
      1246
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      111
      882
    8. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      821
    9. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      301
      818
    10. Kaupungin yt

      Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l
      Äänekoski
      24
      654
    Aihe