Kaikki Pudasjärven puolelta Puolangalla kaupassa käyvät kiikuttavat kaikki jätteensä Auhon jätteenkeräys pisteeseen ja Kainuun jäteyhtymä maksaa laskun. ONKO OIKEIN mitä ??????
JÄTEPASKAA, valvontaa kehiin mitä ?
jätep
8127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hyvä etteivät heitä tienposkeen,,,
särkijärvetäpäin tulee kanssa jätteen kivarijärven jätteyskeräys pisteeseen, meijän laskuun, kuka haluaa maksaa viulut ?
Riistakameraa kehiin, kuva viranomaiselle.
Sinne minä vien vanhat öljyt ja kodinkoneetkin kun saa rauhassa viedä.
Kaikki paska vaan nurkista junttipaskojen maksettaviksi
Kyllä tympis olla menninkäisen näköinen puolankalainen polvia myöten paskassa, kasvakaa vielä parisataa vuotta ja tulkaa sitten tänne pudakselle huutelee
Nyt on asiallista tekstiä huomaa, että on käyty muuallakin, ku Jyrkkäkoskella. Jatka samaan malliin, ni pääset elämässäsi vielä pitkälle.
Tuon roskat aina sotkamosta kun menen mökille puolangalle.
Meillä on naapurin kanssa yhteinen roskis ja se muuten täyttyy liian nopeasti.
on se hyvä,että käyvät kaupassa puolangalla.voivat jopa tankata autonkin?ei muuta kuin lisää naapurikunnasta käyjiä tänne.
En tankkaa Puolangan kalliita aineita , käyn vain halpoja tavaroita ohimennen kahtelemassa mutta tuon aina kaikki roskat kärryllä , olkaa hyvä.