raiskauksesta aika pitkä tuomio varmasti, kun omassa maassa tälläinen pikkuasia olisi kuitattu anteeksipyynnöllä .
Irakilaismiehelle neljän vuoden tuomio
16
69
Vastaukset
- oiuytre
Kuinka moni suomalainen raiskari saa samanpituisen tuomion ,ei yksikään lähinnä ovat ehdollisia.
- fjjfj
Pal "työmies" sai kakkua?
- oiuytre
fjjfj kirjoitti:
Pal "työmies" sai kakkua?
Yllätysrakastelija M Putkonen sai 8kk ehdollisena ja kymppitonnin- sakotI
- helpolla.pääs
oiuytre kirjoitti:
Yllätysrakastelija M Putkonen sai 8kk ehdollisena ja kymppitonnin- sakotI
Ei siis istunut päivääkään? Ennen suomessa oli kyllä tuomiot vitsikirjasta.
- oikea-tuomio
Se nyt vain on niin että nyt on tuomioihin alkanut vaikuttaa kansan painostus
liian pienistä ruomioista raiskaajille.
Turha sitä on kysellä mitä suomalaiset saavat tuomioksi.Viellä syksyllä somalilauman joukkoraiskauksesta pääkaupunkiseudulla tuli ehdonalainen tuomio.
Koittakaa nyt muistella, ei tuosta iäisyys viellä ole kulunut.
Hyvä että sai tuo irakilainen raiskaaja tuomosen tuomion.
Mutta eipä sekään saanut maasta karkoitusta, mikä pitäis aina tulla raskaista rikoksista seurauksena niin kuin raiskaus on.Muuten nuo ei usko.
- Antipersux
No mutta eikö hänen pitänyt saada vapauttava tuomio? Ettekös te persut ole sitä mieltä tällä palstalla olleet että mamut saavat aina paljon lyhempiä tuomioita "kulttuurinsa" vuoksi kuin suomalaiset? Miten tässä nyt näin kävi? Masentaako sinua kun tuomio oli liian "kova"?
- Vituttaa4noimutakuonot
Halvemmaksi oli tullut kun tämäkin raiskaajamutakuono olisi pistetty koneeseen ja täältä pois mahdollisiman nopeasti .
- kaikenlaisia_hörhöjä
Mitä pirua tähänki persut sekoitat ? Oikeuslaitos tämän tuomion on antanut.
Tässä ei persuilla minun ymmärtääkseni ollut mitään tekemistä.Jos tuntuu tuomio väärältä,tee nettialoite ja vaadi raiskaajan vapauttamista kaheli! - ja_hyvää_kotimatkaa
Vituttaa4noimutakuonot kirjoitti:
Halvemmaksi oli tullut kun tämäkin raiskaajamutakuono olisi pistetty koneeseen ja täältä pois mahdollisiman nopeasti .
Koneeseen ja alas koneesta irakin ilmatilassa ilman laskuvarjoa.
- immetkin
Suvakit itkee, kun niiden elättimamu tuomittiin. Mamuilahan pitää olla raiskausoikes suvakkien Mielestä!
- Antipersux
Kuules pönttö. Oleppas hyvä ja etsi edes yksi sellainen kirjoitus jossa tätä raiskauksen tekijää puollustetaan ja itketään hänen saamaansa tuomion kovuutta. Oleppas hyvä. Sinä pelle esitit väitteen ja nyt sinun pitää todentaa se.
- luulenniin
Eiköhän Suomineito saa munaaa mekkoon mutakuonoilta kesän tultua .
- onko_vaikeaa_voivoi
Antipersux kirjoitti:
Kuules pönttö. Oleppas hyvä ja etsi edes yksi sellainen kirjoitus jossa tätä raiskauksen tekijää puollustetaan ja itketään hänen saamaansa tuomion kovuutta. Oleppas hyvä. Sinä pelle esitit väitteen ja nyt sinun pitää todentaa se.
Siinäpä taitaa olla hengeltään juuri se yksi, mitä tivaat !
Nainen varmaan vähän hämmästeli kun sai "lisukkeena" sukupuolitartunnan ja anteeksipyynnön plus yhteystiedot...
Emmä tiiä mut aikas mielenkiintoinen idealisti tämä mamu, olis kiva joskus päästä tutkimaan sen aivoja oikein päältäpäin sen pääkopan ollessa avattu...
Ja aivotoimintaa tolleen muuten näillä nykyteknisillä laitteilla...- en-muuta-sano
Apinoita apinoiden maista, haitallinen vieraslaji se Suomessa on.
en-muuta-sano kirjoitti:
Apinoita apinoiden maista, haitallinen vieraslaji se Suomessa on.
Taitaa olla apinaakin matalemman lajin edustajia nämä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä972473Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa522303SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1622065Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää171841Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön931429Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.811255HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363161169- 791023
Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1041023Nyt Zelenskyi pommittaa drooneillaan jo Suomea!
Kouvola kohteena: https://yle.fi/aihe/tekstitv?P=107226923