Rahankuljetusauton ryöstivät virolaiset

turkishoro

Kuka muu olisi niin helvetin tyhmä, että ryöstää tyhjän auton.

5

241

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 333666

      Sanoi suomalaisiakin siinä jengissä mukana olevan, mutta nämä kyllä saattavat olla vaikka suomen kansalaisuuden saaneita virolaisia. Veikkaan kuitenkin että päätekijät tässä ovat kauempaa etelästä ja nimenomaan Liettuan maasta.

      • Rotuhygienisti

        Viro, Latvia ja Liettua on varmaan kulttuurisesti hyvin lähellä toisiaan. Suomessakin toimii samanaikaisesti useita virolais- ja liettualaismurto- ja varasporukoita.


    • Velirand

      "Viro, Latvia ja Liettua on varmaan kulttuurisesti hyvin lähellä toisiaan."
      Liettua ei ole, see on katolilainen maa.

      • NokeBlam

        Viro taas on ateistinen maa. Toisaalta uskovat maahisiin ja enteisiin. Mutta samaa umpikieroa sakkaa kaikki baltit.


      • eivoimittääauttaa
        NokeBlam kirjoitti:

        Viro taas on ateistinen maa. Toisaalta uskovat maahisiin ja enteisiin. Mutta samaa umpikieroa sakkaa kaikki baltit.

        Maaorjista kaikki polveutuu. Ryssä murhasi Liettuasta sen ruhtinaat vuoden 1795 jälkeen ja Viro sekä Latvia ajoivat omat järki-ihm6set pois vuosina 1919 ja 1944. Maaorja oli aina tottunut siihen, että jos isäntä ei näe, niin voi kähveltää leipänsä eteen. Ehellinen suomalainen torppari joka oli siis VUOKRAVILJELIJÄ EIKÄ ISÄNNÄN OMAISUUTTA, meni käsi ojossa pyytämään palkkaansa. Venäläisilke yleensä myytiin persettä sata vuotta sitten ja muutenkin varastelu, kieroilu ja kumartelu verissä näillä. Mersu on niille harvoille jotka sen saavat oikea helylelu, kehitys lapsen tasolla, yksinkertaisia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1600
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      105
      807
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      608
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      128
      561
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      528
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      493
    Aihe