Matut ja elisa

Hei oli minullakin Elisan netti mutta ei ole enää irtisanoin ja otin toiselta koska Elisalla on Matuja tv mainoksissa oikein sieppasi ei niitä voi katsella mokomia joten irtisanoin Elisan liittymän.
1294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Siinä oikea kannanotto.

Äänestä

Elisa haluaa huomiota kun hyysärimuijat ostaa niille kapuloita

Äänestä

sama juttu. ja elisanetti pätkii ihan sikana.

Äänestä
  • Iha sama mikä kunha ei dna

    Äänestä

  • Niin sehän on matujenkin vika kun elisa pätkii?taitaa sulla itselläs pätkii enemmän?

    Äänestä

Elisa maksaa MATUILLE mm liittymiä ja puhelimia! Tästähän oli jo syksyllä juttua. Pitäis listata esim MV lehteen nuo firmat mitkä tukee maahantunkeutujia tavalla tai toisella.

Äänestä
  • Listaa kymensanomiin. Kymensanomat on sananvapauden esimerkki !! Sen toimittajakunta edustaa vasemmiston suojatyöpalkollisia,jotka tekevät esimerkillistä työtä punalinnakkeen(suomen viimeisen) suojista kapitalismia ja suvaitsemattomuutta vastaan.

    Äänestä

  • Uskotko helkutin hullu kaikki mitä sulle kerrotaan?toi juttu ei todellakaan pidä paikkaansa.

    Äänestä

Syksyllä tosiaan oli juttua kun elisa jakoi prepaideja(saunalahti) matuille. Myös puhelimia on tarjottu!

Äänestä
  • siks mullakin on dna

    Äänestä

Minä lopetin puoli vuotta sitten Elisan lankaliittymän, joka oli sattunut jäämään, gsm-liittymiä ei ole ollut kymmeneen vuoteen Elisalta eikä tule. Nyt on kolme DNA:ta ja yksi Sonera sekä Welho Dna:n satasen laajakaista. Elisa kuppasi kerran kymmeniä euroja alle tunnin nettitoiminnastaan ja se riitti. Ällöttää myös nuo mainokset ja tv vaihtaa aina oitis kanavaa, eli en ole noita mainoksia edes loppuun asti koskaan nähnyt saati kuullut sitä kurnutusta kuin pari sekuntia. Typerää oli satoja miljoonia Elisan lahjoittaa saksalaisille, nekin tuhlatut rahat on näin ollen maksatettu puhelimen käyttäjiltä. Vanha HPY olisi ollut hyvä, uudistukset eivät ole aina muuta kuin rahan kuluja ja työttömiä tekeviä.

Äänestä

Käänsin myös minä kanavan. Unohtuu aina sitten toinen kanava päälle kunnes tulee taas noita ärsyttäviä mainoksia. Elisalta en ainakaan osta mitään, sen verran pask_mainoksia heillä on.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


olenvalakolainen1 kirjoitti:

Hei oli minullakin Elisan netti mutta ei ole enää irtisanoin ja otin toiselta koska Elisalla on Matuja tv mainoksissa oikein sieppasi ei niitä voi katsella mokomia joten irtisanoin Elisan liittymän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu