venäjän sota harjoitukset vastavuoroisesti heti

sotaakotahdotte

Jos toinen osapuoli jää vähemmälle on puolueettomuus mennyttä.

3

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RauhaaTahdotaan

      Suomi ei olekaan puolueeton. Ei, vaan kuuluu länsimaihin, EU:iin, on natokumppani. Eli hyvin vahvasti länsimaa ja suomalaiset ovat lähes 100%:sesti länsimaalaisesti ajattelevia ja länsimaisia arvoja tunnustavia. Putinin Venäjään halutaan pitää selkeä välimatka ja syynkin jokainen suomalainen ymmärtää täysin.

      Kannattaisi tulla jo sieltä historian syövereistä nykypäivään.

      • Venäjä on nykyään yhtä paljon länsimaa kuin Saksa tai Englanti. Monet Suomessa ja niin kutsutuissa länsimaissa kuvittelevan kuitenkin Venäjän olevan yhä sama kuin entinen Neuvostoliitto ja siksi niillä on vääristyneitä ennakkoluuloja ja Venäjäfobiaa. On aika päästä näistä historian syövereistä nykypäivään.
        Koska amerikkalaiset tulevat kalistelemaan aseitaan Suomeen ärsyttääkseen Venäjää ja lietsoakseen riitaa Suomen ja Venäjän välille, olisi Suomen, tasapuolisuuden vuoksi, pidettävä yhteiset merisotaharjoitukset Venäjän kanssa New Yorkin edustalla.


      • Jaa_a_kerrohan
        Sakari42 kirjoitti:

        Venäjä on nykyään yhtä paljon länsimaa kuin Saksa tai Englanti. Monet Suomessa ja niin kutsutuissa länsimaissa kuvittelevan kuitenkin Venäjän olevan yhä sama kuin entinen Neuvostoliitto ja siksi niillä on vääristyneitä ennakkoluuloja ja Venäjäfobiaa. On aika päästä näistä historian syövereistä nykypäivään.
        Koska amerikkalaiset tulevat kalistelemaan aseitaan Suomeen ärsyttääkseen Venäjää ja lietsoakseen riitaa Suomen ja Venäjän välille, olisi Suomen, tasapuolisuuden vuoksi, pidettävä yhteiset merisotaharjoitukset Venäjän kanssa New Yorkin edustalla.

        mitenkäs se venäjän länsimaalaisuus näkyy noissa uusissa aluevaltauksissa?

        Tai siinä, että venäjän joukot avoimesti loukkaavat suomen ilmatilaa ?

        Tai siinä että venäläiset joukot avoimesti harjoittelevat ahvenanmaan miehittämistä?

        Kerro ihmeessä miten nämä osoittavat venäjän länsimaisuutta suomea kohtaan?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      94
      934
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      888
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      798
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      718
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      675
    6. 78
      521
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      498
    8. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      486
    9. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      477
    10. Olit kyllä niin

      Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki
      Ikävä
      44
      467
    Aihe