Miten poltetaan .ISO- tiedosto otsikossa olevalla ohjelmalla?
Valitaanko "Datalevy", vai "Polta ISO-tiedosto"
Kyseinen tiedosto on Win seiskan asennusohjelma, ja tarkoitus on poltaa se levylle, että sen voi asentaa koneelle.
Kysymys on typerä, mutta meillä noita lasinalusia on jo ihan tarpeeksi..
Valitaanko "Datalevy", vai "Polta ISO-tiedosto"
Kyseinen tiedosto on Win seiskan asennusohjelma, ja tarkoitus on poltaa se levylle, että sen voi asentaa koneelle.
Kysymys on typerä, mutta meillä noita lasinalusia on jo ihan tarpeeksi..
Vastaukset 12
Vanhimmat
Polta iso tiedosto.
Kiitos.
Joo, siellähän on selvä valinta ISO-tiedoston polttamiseksi. Vaatii lukutaitoa.
Niin on, vaan en ole tämän alan asiantuntija, joten en voi tietää, että polttaako tuo asetus jostain muusta tiedostosta .ISO-tiedoston..
Vaatii myös lukutaitoa huomata, että kysymys on palstalla "Apua aloittelijalle"
"Valitaanko "Datalevy", vai "Polta ISO-tiedosto""
Hmmm... pitääpä miettiä... saataisi olla tuo Polta ISO-tiedosto, olen 50% varma.
Olipa minulla onnea, kun tapasin tietotekniikan ammattilaisen!!
Kertoisiko suuri kaikki tietävä guru, että miksi teran levylle on ilmestynyt osioita, joista yksi on 88megaa, toinen reilut neljä gigaa, josta käytetty 3,7 gigaa. Tämä isompi tiedosto on recovery, eli sieltä löytyy alkuperäisen asennuksen varmuuskopio, paitsi että kun osiota klikkaa hiiren oikealla, niin osio on tyhjä, mutta "ominaisuudet" kertoo tiedoston kooksi 304Mt.
Kerro oi suurguru, että miten asennus palautetaan tuolta osiolta, kun se näyttää tiedoston kooksi tuon 3,7 gigaa.
lisäksi levyltä löytyy osio 668 megaa, ja levyä ei ole koskaan osioitu.
Oikeasti tämä oli parempi, kuin lottovoitto, kun saan vihdoinkin minua askarruttaneen asian päätökseen. Vai kuinka?
"lisäksi levyltä löytyy osio 668 megaa, ja levyä ei ole koskaan osioitu."
Käyttöjärjestelmän asennuksessa levy osioidaan.
Tuo 668M on jotain Ntfs (/Windowsin) asennustiedostoja.
"heeeeeehhhhhhhhhhheeeeee"
Paljonko maksaa, kun kerrot, että missä mättää, vai menikö käsi päähän??
Kyllä sitä irvistellään, mutta jos vähän vaikeampaa kysytään, niin kusipää häipyy saharaan..Että sepä siitä tietotaidosta.
"" Kerro oi suurguru, että miten asennus palautetaan tuolta osiolta, kun se näyttää tiedoston kooksi tuon 3,7 gigaa. """
Ei tässä nyt suuri guru tartte olla tuon asina suhteen.
Käyttis palautetaan tuolta osiolta Windowsin palautustoiminnon kautta. Ihna simppeli homma, sun kannattaa tutustua koneesi käyttöohjeisiin ja soitat sitten vasta suutas täällä.
kyllä ison ja kalliin levyn siihen miks se levylle pitää saada vaatiiko asennus kaupas kun on niitä paketteja 860megaa levyja yhden ison levyn hinnalla niitä voi katsoa dvd-soittimella teeveestä jos jpg-kuvia tai videota mpeg2 kuva ja mp2 ääni oon kokeillu kaikki
dvd päälle ja tv päälle levy sisään todennäköisesti alkaa näyttämään sieltä dvd:stä
dvd:n on seuraava kuva tai video tms. tai tv:n asetuksissa jossain kun näkyy ruudussa on valikko videot