Käsipumpun vasemmalla puolella on käännettävä vipu, jonka voi kääntää n. 90 astetta eri asentoon. Mitä tuolla vivulla on merkitystä? Sitten toinen kysymys: Miten hehku toimii vm -92 mallissa? Kylmäkäynnistys vinkkejä please!
Mikä vipu on mf 390 käsipumpun vierivipu
Juskaukonlahti
6301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Löytyy korjaamokäsikirja tuohon --> valmet500 [ät] luukku .com
Mitä tuo ät tarkoittaa.
Se ät tarkoittaa sitä datamanuaalimiestä, joka myy rahalla netistä ilmaiseksi löytyviä tietoja.
En ole tutustunu 390:seen, mutta onko tuo polttoainelinjalla, eli voisi olla hana silloin tai jos on hytin lämmittimen hana, taitaa olla tämä viiminen jos kääntyy 90 astetta. http://www.traktorimies.fi/tuote/12213/polttoaine/hehkutulppa-lattaliittimella, tuolta näät hehkutulpan. Fergu on hiukan surkea lähtemään kylmänä nelosen koneella käymään, kutonen taas hörähtää kyllä hyvin. Moottorin lämmittäminen on se paras tapa saada tuo käymään talvella.
Lukihäiriö sattui, käännä se avain sinne juuri ennen käynnistystä olevaan asentoon, sieltä sen hehkun pitäs löytyä. Pidä siel 15-20 sekkaa ja kokeile käynnistää.
Polttoainehana se on siinä siirtopumpun vasemmalla puolella.