Uuden jäähallin kustannuksia ei missään

kerrota eikä julkisteta.
Koulujen kimpussa kyllä hässitään.
Lapsiperheet on kepu-päättäjiemme silmittömän vihan kohteena.
Miten käy ensi vaaleissa vuoden päästä ?
686
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

hyvä tietää...

Äänestä

pahuudella ei näy olevan mitään rajaa.

Äänestä

näkyy vaan jatkuvan. Ei ole kaupungin sivuilla tietoja julkaistu.

Äänestä

jotta jäähallin kulut kerrottas avoimesti meille veronmaksajille.
Mutta kun ei edes valtuutetutkaan ole tietoa saaneet.

Äänestä

Hyvästä kannattaa maksaa

Äänestä

Vai lapsiperheiden kimpussa! Naurakaa!

Vanhat Haapavedellä saavat asua ahtaissa tiloissa, vailla yksityisyyttä, kuten Paakkilan"hovissa",mikä irvokas nimikin! tai purettavissa homeröttelöissä, hoitokodeissa,joissa tapetitkin seiniltä ovat kuluneet pois!

Onneksi saatiin pelaajille uusi lattia nyt liikuntahalliin, niin ei tarvitse nuorison itkeä ja mankua sitä yhteiskunnalta. Uutta vaatimusta varmaan jo kehitellään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vasureihinvaihtanut kirjoitti:

kerrota eikä julkisteta.
Koulujen kimpussa kyllä hässitään.
Lapsiperheet on kepu-päättäjiemme silmittömän vihan kohteena.
Miten käy ensi vaaleissa vuoden päästä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu