Itse en ole tästä pakolaisten asioista ollut oikeen mitään mieltä enkä todellakaan ole mikään rasisti. Lähes kaikki kenelle oon ks. Illasta maininnut on sanonut että täytyy kertoa eteenpäin jotta tietoisuus leviäisi ja ihmiset osaisivat olla varuillaan: Lauantai iltana lähdettiin työkaverin loman aloittajaisten kunniaksi tanssimaan Kuopion ravintola apteekkariin. Siellä nyt aina on ollut ja tulee olemaan ulkomaalaistaustaisia ihmisiä ja he eivät ole olleet koskaan ennen mikään ongelma kuin muutkaan kanssaihmiset. Poikkeuksetta ks. Ilta. Tanssiessa ollessamme yksi mies tuli hivuttautuen lähemmäs ja normaalisti huomiotta jättäminen ja kehonkieli on riittänyt 98% tapauksista että kaveri luovuttaa. Tämä pakolaiskaveri kuitenki nappasi ranteesta tiukasti ja pääsin kuitenkin irti ja karatattiin vessaan. Hetken aikaan piilosta leikkiessämme mies oli kadonnut ja menimme takaisin "omalle" paikalle. Meni alle minuutti ja sama mies tuli kaverinsa kanssa suoraan piirittämään meidät nurkkaan missä olimme ja kähmäisivät. Tässä vaiheessa lähdimme karkuun etsimään portsaria jolta pyytää apua. Tämä ei tuntunut ottavan tosissaan koska ei ainakaan reagoinut millään tavalla. Tilanne rupesi olemaan tukala siinä vaiheessa kun kävellessä ravintolassa käsiä tuli sieltä täältä ottamaan ranteista ja (kuten kuvassa) käsivarresta verenpurkaumaan asti. Lähdimme kiireen vilkkaa karkuun ulos ja ulko-oven portsari otti meidät tosissaan ja sanoi että hänelle pitää tulla ilmoittamaan jotta asianmukaisesti sellaiset lentää pellolle siinä vaiheessa. Otan yhteyttä ravintolapäällikköön jotta turvallisuutta toivottavasti tehostettaisiin tai en uskalla mennä ks. Paikkaan enää. Olen kuullut samasta illasta kokemuksia joissa olivat tulleet ronskisti iholle. Kesää odotellessa varovaisuutta ja ennakointia peliin naiset. Saa ja kannattaa jakaa.
Ravintola Apteekkarin ahdistelevat matut
7
144
Vastaukset
- Googlelöytää
Noinkohan oli itse susianinger (googleta) joka laittoi tänne tuon jutun?
- innokasodottelija
Mitähän juttua tulee seuraavaksi...
- voipyhäsylvi
Siellä tanssilattian ympärillä on aina kiilusilmäukkoja tyrkyllä. Yäk.
Kai sinulla puhelin oli, olisit soittanut kytät sinne!!! Turhaa täällä nyt mustelmilla huudella. - Kummaksuttaa
Miten se tuo juttu on tänne päätynyt, eikö Soldiers of Odinin sivuilla julkaistut viestit olekaan salaisia, tai vain omiemme luettavissa?
https://www.facebook.com/alice.eskelinen.54/posts/674552146020859- Nojopasnyt
Kuva isonee klikkaamalla, ja vamma näkyyy koko kauheudessaan!
- Sylttytehdas
Näinhän ne tänne päätyy, eli noiden odinirassejen ansiosta:
"Support Soldiers Of Odin Iisalmi jakoi julkaisun.
23. helmikuuta kello 1:09 ·"
- nimimerekki
kieltolaki voimaan takasin. ois tältäki vältytty
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 682610
- 622562
- 681762
- 241577
- 201500
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä91440- 151362
- 381213
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko81167- 251086