Heka Oy / Helsingin kaupunki tuomittiin maksamaan!

Nainen_nöyryyttäjä_johd

Työntekijä ei päässyt edes vessaan – Helsingin kaupungilta paljastui vakava työpaikkakiusaaminen

Helsingin kaupunki joutuu maksamaan yli 200 0000 euron korvaukset

Kaupunki 28.2.2016 2:00 Päivitetty: 28.2.2016 7:54
Kaisu Moilanen Helsingin Sanomat

Herttoniemi

Huutamista, uhkailua ja simputtamista. Kaikkea tätä saivat kokea viisi Helsingin Asunnot Oy:n (Heka) huoltomiestä työpaikallaan Laajasalon kiinteistö Oy:ssä. Kiusaajina toimivat lähiesimiehet, työnjohtaja ja tekninen isännöitsijä.

_ http://www.hs.fi/kaupunki/a1456546551254 _lisää sunnuntain HS.sä.

------------------------------------------------------
JK.
Ilmeisesti vaikka uutisen osoitetiedot ja nimi viittaakin Haso Oy kiinteistöpalveluihin - ei kysymyksessä olisi ( tarkistettava) Laajasalon isännöinti vaikka nimi jopa osoitetiedot ovat Herttoniemessä?

Mutta Heka (vuokara-asunnot) joka on myös Helsingin kaupungin alaisuudessa ja ulkoistettua palvelua eri toimijoille kuten Hason hallintokin on!

Heka Oy:n hallinnossa on apul. kaup. johtaja Anni Sinnemäki sekä myös Hasossa hallituksen puheenjohtajana (asioista vaikeneva) Tuula Saxholm joka myös Helsingin talousjohtajana on sumplimassa nyt sanktioitua tuomittua korvausta asianomaiselle - eli mainittua yli 200 000 euron summaa!

Tämä voi johtaa siihen jos nämä ns. vastuuhenkilöt vapautetaan velvoittavasta vastuistaan ja vain kiinteistöyhtiö tuomitaan - joskin kaupungin alaisuudessa - saattaa tämän summan menetys johtaa kuluissa jopa vuokrissa summan takaisin saamiseen asukkailta, siis aivan muilta kuin heiltä itseltään toki!
__________________________________________________________________________

Yleistä alueyhtiöstä

http://www.hekaoy.fi/laajasalo/
Heka-Laajasalo Oy
Hitsaajankatu 9 B, 7 krs, 00810 Helsinki

Heka-Laajasalo Oy isännöi ja huoltaa Helsingin kaupungin asunnot Oy:n (Heka) omistamia aravavuokra-asuntoja. Yhtiöllä on isännöinnissä ja huollossa 11 alueella yhteensä 1340 asuinhuoneistoa ja toimisto- ja liiketiloja, joita hoidetaan 21 työntekijän voimin. Asiakaspalvelupiste sijaitsee alueyhtiön toimistolla osoitteessa Hitsaajankatu 9 B, 7 kerros, 00810 Helsinki.

Yhtiössämme työskentelee isännöinnin, huollon, taloushallinnon ja asiakaspalvelun ammattilaisia. Henkilökuntamme jäsenet yhteystietoineen löydät sivuiltamme kohdasta Yhteystiedot.

Isännöimiimme ja huoltamiimme kiinteistöihin voi tutustua tarkemmin kohdassa Kiinteistöt ja asunnot.

Heka-Laajasalo on osa Heka-konsernia ja yksi Hekan 21:stä alueyhtiöstä. Heka alueyhtiöineen kuuluu Helsingin kaupunkikonserniin.
.....
http://www.hekaoy.fi/laajasalo/alueyhtio/alueyhtion-toimisto/yhteystiedot _?

Isännöinti ja johto (Heka Laajasalo - Hki)

Anne Vuorela
Isännöitsijä 0207 871 722

Pekka Ljungberg
Toimitusjohtaja 0207 873 000

Pekka Oinonen
Tekninen Isännöitsijä 0207 879 490


Leena Paajanen
toimistosihteeri 0207 871 729

2

2739

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pekkaonhienomies

      Pekka Oinonen :)))))))

    • En_tunne_yhteyttä

      HUU is Pekka? Miten liittyy Hekaan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45139
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      120
      25951
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      321
      15629
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      161
      10772
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9121
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      82
      8451
    8. 238
      6808
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      219
      6463
    10. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      6463
    Aihe