Aloitanpa nyt uuden ketjun aiheesta, kun edelliset on niin vanhoja eikä niihin tule vastauksia.
Tilasin tänään lentolipun 28.5 Helsingistä Biarritziin, josta jatkan paikallisjunalla St. Jean pied de Portiin (jos jollain on kokemusta paikallisjunilla kulkemista niin voisi vähän neuvoa).
Paluu 28.6 lentäen Santiago de Compostelasta Madridiin ja sieltä Helsinkiin.
366€ maksoi lentoliput yhteensä ja Finnairilta näytti halvimmalla löytyvän.
Onkohan muita jotka on samana ajankohtana menossa? :)
Itse ihan yksin menossa ja eka Camino odottaa! Matkaa tulee siis tunnetusti se 775km.
Camino - Kävellen Santiago de Compostelaan
3
211
Vastaukset
- mikätahansamuu
Voisiko avata hieman tuota kävelyn tarvetta, jossa käsittääkseni pyritään omaan "henkistymiseen" tms. mitä lienee ja silti pitäisi lenkkikaveri löytää? Miten tähän yhtälöön liittyy Biarritz, Madrid, Helsinki jne..turismihulina. En kysy kettuillakseni, mutta en vain ymmärrä, miksi se syvällisyys on etsittävä jostakin katolisesta uskomuksesta.
- Caminoakohti
Noh, jotenkinhan sinne on lennettävä ja lentokone sattuu menemään noista kaupungeista.
En itse edes kuulu enää kirkkoon, joten mitään hengellistä matkassani ei ole. Jos ei ymmärrä vaeltamisesta mitään niin turha edes selitellä tämän enempää.
Lenkkikaveria en ole myöskään etsimässä. Kunhan yritän saada oman matkani sujumaan ongelmitta.
- Caminoakohti
Heippa. Itse lähdössä vähän myöhemmin, 13.6. Määränpää lentokenttää olen katsellut... Eihän sinne helppo ole päästä, mutta bussilla kai loput. Jos joku ei ymmärrä tämän reissaustavan ideaa, niin se on heidän elämänsä. Minä ymmärrän. En itsekään uskon syistä. Seuraksi saa minullekin lähteä. [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!851838- 821680
- 501349
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai471275Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481182- 1181157
Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!23952- 39935
Tiedän kyllä sen
Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen59932Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket23903