ollaanko "kamuja" o_o

ei niinkö kamuja mutta niinkö silleen kamuja ettei olla niinkö vihulaisia
15164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

olenko koskaan vihoitellut. Et ole tuntenut rakkauta, kun rip.auksen. ;(

Äänestä
  • on me oltu vihulaisii kauvo (;_;)

    Äänestä

ollaan joo, vaikka sormusten herroja.

Äänestä
  • Ei-ei. Ei miehet saa tänään kosia, nyt on naisten vuoro, kerran 4:ssä vuodessa! Siitä pidetään kiinni!!

    Äänestä

  • Jos olet hän jonka tunnen kaukaa menneisyydestä, niin ystäviä voidaan olla. Mutta en tiedä voidaanko olla sitä enempää. Sinä ole ainoa, jonka kanssa voisin olla yhdessä. Mutta voi olla, että jatkan kuitenkin yksin. Tarvitsen omaa aikaa paljon niin kauan kuin olen työelämässä. Voi olla, että se loukkaa sinua etkä ymmärrä miksi toimin niin. Tiedän että sinä voit huonosti kun olet yksin, mutta minä en ole kokenut yksinäisyyttä kuin hetken aikaa äskettäin ja nyt sekin tunne on loppunut. En tiedä miten ja missä tapaisimme toisemme. Työaikana en lähde baareihin. Ja kesällä sinä olet ilmeisesti maalla. Joten kohtaamisemme on sattuman kauppaa. Ehkä joulukirkko voisi olla sellainen paikka.

    Äänestä

  • Karkailupäivä kirjoitti:

    Ei-ei. Ei miehet saa tänään kosia, nyt on naisten vuoro, kerran 4:ssä vuodessa! Siitä pidetään kiinni!!

    Minä en aio kosia, enkä tiedä haluanko enää naimisiin.

    Äänestä

  • tottunutolemaanyksin kirjoitti:

    Jos olet hän jonka tunnen kaukaa menneisyydestä, niin ystäviä voidaan olla. Mutta en tiedä voidaanko olla sitä enempää. Sinä ole ainoa, jonka kanssa voisin olla yhdessä. Mutta voi olla, että jatkan kuitenkin yksin. Tarvitsen omaa aikaa paljon niin kauan kuin olen työelämässä. Voi olla, että se loukkaa sinua etkä ymmärrä miksi toimin niin. Tiedän että sinä voit huonosti kun olet yksin, mutta minä en ole kokenut yksinäisyyttä kuin hetken aikaa äskettäin ja nyt sekin tunne on loppunut. En tiedä miten ja missä tapaisimme toisemme. Työaikana en lähde baareihin. Ja kesällä sinä olet ilmeisesti maalla. Joten kohtaamisemme on sattuman kauppaa. Ehkä joulukirkko voisi olla sellainen paikka.

    Jaa, minä en käy baareissa enempää arkena kuin viikonloppunakaan. Joulukirkossakaan en ole käynyt, voi sitä tietty harkita, kirkkoja vaan on joka kulmalla, osuisko oikeaan. En tiedä onko tämä edes mulle, mutta eihän sun mun yksinäisyyttäni tarvitse täyttää, jos sun oma elämäs on sitä mitä haluat sen olevan. Kaikenlaisia liikennevälineitä on keksitty, myös puhelin on keksitty. Kävelläkin voi. Yhdessäkin.

    Äänestä

juu en haluukkaa (;;__;;;)

Äänestä

Kamuja kannattaa olla. :)

Äänestä

sellaisen kanssa, joka on halunnut minulle tai lähimmilleni pahaa. Valitan, muttei onnistu.

Äänestä
  • valitan, mut en ees enää halunnu ja et ees oo välttis oikee enkä oo halunnu pahaa ime kakkaa nyt haluun pahaa

    Äänestä

  • jos oot yks toine nii en mä sun kamu haluis olla vaik maksettas tuhatziljoonaa oot tuhma pissa ja kakkapää

    Äänestä

  • mut niin on se yks toinenki poika en haluu olla kummankaa kamu oon nyt vain tyttöjen kamu

    Äänestä

hei ei tää oo kehitysvammasten tai lasten palsta,menkää hoitoon

Äänestä
  • no miks sä oot täällä jos ei oo vammasil

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttö6v.kysyypojalta kirjoitti:

ei niinkö kamuja mutta niinkö silleen kamuja ettei olla niinkö vihulaisia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu