Harvaan asuttu maa ja maaltapakoa mutta pysyykö kannettu vesi kaivossa? Myös moni maahanmuuttaja haluaa asua asutuskeskuksissa, mieluiten asuntopulasta kärsivällä pääkaupunkiseudulla.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/78611-soini-hammastelee-ylella-miksei-maahanmuuttajia-tule-enemman
Soini:Suomeen mahtuisi vielä lisää maahanmuuttajia
15
94
Vastaukset 15
- Pinviljelijäksi
Sinne vaan tyhjille maatiloille.
- Loppuunmietittykö
Lisää mahtuu ja otetaan mutta kuka maksaa kulut?
- TTTaateli
Soini on oikeassa.
Maahanmuuttajat tulee hajasijoittaa, esim. Lieksan seutu on sopivaa aluetta ja siellä on Lieksan väki osoittanut ystävällisyyden.
Samoin Hämeessä Lammi ja ympäristö on hyvää seutua.
Oulun seutu on siitä ongelmainen, että siellä on vissiin Suomen tyhmin väestönosa n mm. pääministeri. ( tämä perustuu Vermon tallien takana majailevien hevosmiesten arvioon)
Meillä pääkaupunkiseudulla on suuria ongelmia mm. Timo Soini ka Aleksander Stubb ja me voisimme hivenen keventää kuormaamme.
Tunturi-Lappi olisi sopivaa aluetta taatelin ja ananaksen viljelylle.
Tällä perusteella ehdotan, että Suomi kolminkertaistaa pakolaisten määrän. - marksistileninisti
ASETELMA SOININHOVISSA ON SANALLA SANOEN mielenkiintoinen
SANOISIN ETTÄ emme oikein millään enää pääse sosialismiin ellei
Suomen Uutiset -lehden päätoimittaja Matias Turkkilan puoliso, Ylen suvakki
eli toimittaja Sanna Ukkola terästä matutustaan
http://mvlehti.net/?s=sanna ukkola- ääriviivoja
Nähdessäni Ukkolan aamutv:ssä,tulee mieleen aamulenkin tarpeellisuus. Onhan xxl:n kokoja vaatteissa mutta lopputulos on silti masentavaa peilistä katsottuna. Totean aina etten olisi sovelias tv:n ohjelmiin koska ei ole muotoja ,on vaan ääriviivoja ja sekös harmittaa että joutuisi ilkeilemään katsojille oman "ruhon" vuoksi.
- minänäin
ääriviivoja kirjoitti:
Nähdessäni Ukkolan aamutv:ssä,tulee mieleen aamulenkin tarpeellisuus. Onhan xxl:n kokoja vaatteissa mutta lopputulos on silti masentavaa peilistä katsottuna. Totean aina etten olisi sovelias tv:n ohjelmiin koska ei ole muotoja ,on vaan ääriviivoja ja sekös harmittaa että joutuisi ilkeilemään katsojille oman "ruhon" vuoksi.
salaa runkkasit!
- persut.mamukiimassa
Mamutuksessa Soinilla vain taivas on rajana?
- satasen-akka
Kauheaa!!!
- Halvinta
Lieksa olisi luonnollinen paikka koska auntoja tyhjillään.
Eikö Soinille riittänyt, että kymmenkertaisti turvapaikanhakijoiden määrän 3.000:sta 30.000:een vuodessa? Hallitus ei edes istunut koko viime vuotta!
Tämän vuoden aikana joudutaan näkemään persujen maahanmuuttopolitiikan seuraukset koko kaameudessaan, ellei Petteri Orpo ota niskalenkkiä Soinista yhtä tehokkaasti kuin otti Putinista.- Eläkelläinen
Mahtuu mut kenen kukkarossta maksetaan.
- Eiriesana
Helppo lupailla kun itse asuskelee jenkeissä.
- Valikoikaa
Mahtumisen puolelesta mahtuisi jos valittaisiin maalaisia.
- puhuvaanomastapuolestasi
Soinilta palkka pois ja omaisuus takavarikkoon kun lupailee tänne lisää elättejä.
Säätiö tyhjäksi ja mamujen elatukseen rahat.
Näinkö se velkakierre katkeaa.
Lastemme hartioille lisää velkaa.
Eikö riitä jo somaliloiset joita saamme elättää sukupolvesta toiseen. Heidät pitäisi
siirtää Ivaloon, kun maleksivat Suomen parhailla paikoilla pääkaupunkiseudulla.
Soini vastatkoon sanoistaan ja ottakoon kotiinsa tulijoita ja elättäköön tai etsiköön heille työtä kun ei omalle kansallekaan ole työtä.- YYRP
Samaa mieltä, äijä on tullut "hulluksi". Vai onko tuo uutinen vanha?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty521660Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä3701387- 681196
Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto381174Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s3551122Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine137999Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel37892Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte204808Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä
Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i99666- 62658