kaikki tutut

Hei,näen nykyään 2-4 kertaa unia ihmisistä jotka ovat olleet naapureitani,työkavereitani tai muulla tapaa tuttuja.Näen heitä yksittäin,paljon samassa unessa.Tätä on tapahtunut jo noin 4-5kk.Mitä ihmettä tää on?Auta jos tiedät?MUA PELOTTAA.
1158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hmm.. Tällä alueella on muutaman kerran väitetty, että ihmiset unissa tarkoittavat unennäkijän eri luonteenpiirteitä. Siitä voisi vetää sen johtopäätöksen, että tuttusi kummittelevat siksi, että tietyt luonteenpiirteesi eivät pääse kunnolla esille. Kenties olet tukahduttanut ne jostain syystä?

Onko unissasi yhtä erityistä henkilöä, joka näkyy eniten unissasi? Jos on, yritä miettiä, millainen henkilö hän on mielestäsi. Olet ehkä tukahduttanut sellaiset tunteet sitältäsi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ulla kirjoitti:

Hei,näen nykyään 2-4 kertaa unia ihmisistä jotka ovat olleet naapureitani,työkavereitani tai muulla tapaa tuttuja.Näen heitä yksittäin,paljon samassa unessa.Tätä on tapahtunut jo noin 4-5kk.Mitä ihmettä tää on?Auta jos tiedät?MUA PELOTTAA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu