Ja ehkä se on vain hyvä. En kysele sen perään.. sinun ei tarvitse tuntea syyllisyyttä tai huonoa omaatuntoa. Sinun ei tarvitse vastata. Voit antaa vain olla.
ehkä et saanut uuttakaan kirjettä
11
76
Vastaukset
- Ensaanut
Mitä kirjettä? ;)
- toisessa
Uskon sen kyllä, kun en varmaankaan tunne sinua. Eivät ne mene perille. Vikaa suunnassa jos
- kukakeneltä
ai, kuka.
- joopajoojoojoo
Vaikka Iines ja Kroisos Pennonen. Tosin Iines on enemmän Akun perään ja joskus Hannun.
Sori.
- ehkeitoinensaanut
Mä ikinä mitään kirjeitä saa.. En kyllä odotakaan. Sulle sanoisin että jos peräti tuplasti laitoit niin kysy nyt hyvä ihminen niiden perään kun asia on sulle ilmeisen tärkeä.
- haluanluopuajo
Ei kai kukaan kirjoita "turhan takia". Mutta tunnen taas kerran itseni pöljäksi, kun aina hommaan itteni tähän pöljään tilanteeseen.. oikeasti kukaan ei jaksaisi jatkaa näin pitkään.
- seolisijotain
Jotkut ovat ehkä rikkoneet kirjesalaisuuden. Sydän hyppäisi ulos rinnasta, jos saisin häneltä kirjeen;)
- häneikaipaa
Kenelläpä ei, joka toista kaipaa.
- onkosenvika
Tuskin tuntee syyllisyyttä jos ei saanut sun kirjettä.
- sitätarkoitin
Voi herranen aika. Varmastikin sai. Mutta ei tarvitse tuntea syyllisyyttä vastaamattomuudesta.
- nimettömiäkaikki
Miksi minunkin kaipaus ei lopu. Miksi ikävä ei kuole. Miksi kyyneleet eivat lopu. Miksi lohtua ei ole.
Miksi unohdus ei valloita sydäntäni ja polta rakkautta maan tasalle. Tuuli levitä tuhka jonnekin, minne minä en löydä ja kuvittele voivani muovailla siitä jotain, mihin kykyni eivät riitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648