HEIKIN BAARI - VÄLTÄ!

HyiHeikki

Nostan tämän vanhan keskustelun esiin.

Kävin ystäväni kanssa 2014 syksyllä Alanyassa. Yleensä en käy näissä "pakettimatkakohteissa" mutta halusimme äkkiälämpöön ja halvalla. Virhe.

Samalla tavalla Heikin Baarin henkilökunnan jäsen, jolla oli suomalainen tyttöystävä yritti vokotella ja lopulta tälle kyseiselle tyttöystävälle sanoin henk. koht. että voitko viedä flittailevan miehesi muualle sillä haluamme olla rauhassa. Tästä näreissään mies pyysi koko henkilökunnan miehet häätämään meitä pois baarista? Sanoin haluavani juoda ostamani drinkin loppuun. Miehet nostivat meidät käsistä ylös ja puristivat niin kovaa että käteni olivat seuraavana aamuna mustelmilla. Kadulla he eivät päästäneet käsistämme irti ja huusivat, että jos emme lähde he hakkaavat meidät (olimme jo ulkona baarista ja koitimme päästä irti heidän otteestaan). Koko kulttuuri on naista alentava ja sairas ja miehet ovat valmiina hakkaamaan naisia ilman mitään syytä? Emme tehneet mitään väärää. Pelkäsin koko loppuloman näitä limanuljaskoja. Älkää lomailko Alanyassa ja jos lomailette, älkää tukeko Heikin baaria. Turkin kulttuuri oli puistattava. Missään ei saa olla rauhassa, jatkuvaa huutelua ja ahdistelua, myös rannalla eivätkä paikalliset ymmärrä vaikka heille sanoo nätisti tai rumasti.

Itse olen nyt viisaampi ja haluan jakaa tämän niin, että muut vältytte tältä kauheudelta. Kaiken lisäksi haaveemme lämmöstä ei toteutunut. Koko viikko satoi ja myrskysi. Kaikinpuolin surkea lomakohde.

28

1386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AciPopo

      Sulla kävi tuuri, yleensä ne poraa hanuriin ja polttaa sun kalsarit. Kyllä siihenkin tosin viikossa tottuu.

    • Öooö

      No voi voi.

    • uskomatonLyyli

      Varmaankin aika moni näki tapauksen?
      Auttaisi asiaa, jos kerrot tarkan päivämäärän. Parhaassa tapauksessa valvontakameran tallenteet olisi käytettävissä.
      Tosin, kukaan ei tuota juttua usko, mutta voisithan yrittää uskotella ;)
      Varmaankin sinua harmitti, kun vielä satoi etkä saanut ansaitsemaasi prinsessan kohtelua.
      No sellaista elämä on...

      • rahapuhuuälyhoi

        No ei se mikään jenkkilä oo,haloo valvontakamerat,haloo. Heikkilä saa olla rauhassa jasoittaa musiikkia silloinkin kun muut eivät saa ns. Radiohiljaisuus esim kuolleen poliisin 2 pv hautajaisuushiljaisuus tässä äskettäin. Poliisit käyvät heikkilässä luotiliivit päällä syömässä.miksiköhän.koska maalaisjärkikin sanoo että raha puhuu.


    • huhHuh00

      Surkein mesta koko Alanya.

    • loppuu

      Minä olen ratkaisuni tehnyt, ei enää koskaan Turkkiin. Saavat karvakädet sitä mitä tilaavat.

      • eiikävä

        Kukaan ei huomaa tulet tai et.


      • Väärinmeni

        Tai huomaa siitä, että taso on nousut paikan päällä.


    • UskomatonL

      Lupaat vaan! Kuitenkin sinut on bongattu Heikissä kyttäämässä sitä kyläkuppilasi päivätanssien Emmukkaa, joka kerran meni sulle pienessä simassa jotain lupaamaan. Lopettaisit jo tuon katkeruutesi vuodattamisen. Maailma pelastuisi ja Heikin Baarin tasokin kohoaisi vielä entisestäänkin. Matin Baari on mennyt kirkkaasti ohi!
      Toisekseen, sua on kiva vähän tökkiä :)

    • izmirlihis

      kunnon lusmu karvakäsi kun laittaa sulle ensikerralla kunnon Sika- Nauta Kepapin niin avot, ja illalla hoitelee vielä ala-pään , on taas asiat ja suurimmat kärsimykset voitettu ja ohitettu, sinne vaan takaisin hakemaan rikkauksia,,,

      • Izmirinkellotorni

        Syy on varmaan se, että sinusta ja kaltaisistasi ei ole mihinkään.


      • izmirlihis
        Izmirinkellotorni kirjoitti:

        Syy on varmaan se, että sinusta ja kaltaisistasi ei ole mihinkään.

        Huoruutesi on perinnöllistä, ei sitä minun syykseni kannata edes yrittää.


    • uskotko_itse

      "Missään ei saa olla rauhassa, jatkuvaa huutelua ja ahdistelua, myös rannalla"

      Täyttä valetta.

    • Näytelmänkatsoja

      Ihan normimeininkiä noissa mukasuomalaisbaareissa joihin finskiämmit menee tieten tahtoen pahoinpideltäväksi ja törkeän käytöksen uhriksi. Ja sitten ollaan niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin ihqu Turkissa.

    • Pärstäkerroinratkaisee

      Ihan oikein kirjoittajalle.

    • ViikkoRiittiKiitti

      Alanyassa ei oikeaa turkkia ole muuta kuin lipevän saastaiset miehet.
      Koko helvetin kylä on keinotekoinen ostoskeskus kaikessa hirvittävyydessään.
      Jos tahdotte masentua niin menkää sinne. Viikko riittää, kaksi viikkoa aiheuttaa pysyvän aivovaurion.

      • AlanyaBest

        Kiitos vinkistä. Täytyy lähteä sitten sinne. Luulenpa, ettei masennuta.


      • stressi4

        Aivan oikeassa olet.2 viikon piinahelvetistä selvinnyt. Jos oikein tieten tahtoen haluu stressin kotiin tullessa niin sinne vaan kaikki pystymettäläiset.


    • heikunmä

      Vain köyhä käy Turkissa! Kannattaa säästää rahaa jotta voi käydä paremmissa paikoissa eikä näissä jodlaus maissa.

      • Terribilefani

        Voi siellä käydä silloin tällöin katsomassa tosielämän köyhiä. Huomaa niitä piirteitä sellaisista ihmisistä, joissa ei sitä aiemmin tiennyt olevankaan. Ihmeellistä mennä tieten tahtoen huijattavaksi, tavalla tai toisella. Näytelmän narrin rooli on siellä varattuna asiakkaille.


      • Katoppa
        Terribilefani kirjoitti:

        Voi siellä käydä silloin tällöin katsomassa tosielämän köyhiä. Huomaa niitä piirteitä sellaisista ihmisistä, joissa ei sitä aiemmin tiennyt olevankaan. Ihmeellistä mennä tieten tahtoen huijattavaksi, tavalla tai toisella. Näytelmän narrin rooli on siellä varattuna asiakkaille.

        Pitääkö mennä Alanyaan katsomaan tosielämän köyhiä. Ei tarvitse, niitä näkee Suomen yhä pitenevissä ruokajonoissa.


      • wewer
        Terribilefani kirjoitti:

        Voi siellä käydä silloin tällöin katsomassa tosielämän köyhiä. Huomaa niitä piirteitä sellaisista ihmisistä, joissa ei sitä aiemmin tiennyt olevankaan. Ihmeellistä mennä tieten tahtoen huijattavaksi, tavalla tai toisella. Näytelmän narrin rooli on siellä varattuna asiakkaille.

        Onpa sinulla erikoinen harrastus. Ei viittaa ihan tervejärkisen hommiin.


      • Maksaja

        Turkki on nykyään Välimeren alueen kallein maa turistille, Israelia lukuunottamatta, joten siellä lomailu vaatii nimenomaan fyrkkaa.


    • soikasinkingi

      Onko tämä Heikin baari samanlainen suomalaisia huijaava kuin Maikan baari Pattiksella.

    • Tiputanssiakehiin

      Miss Suomi -finalistit tänäiltana syömässä ja esittäytymässä Heikin baarissa

      • Tervetervetässäonheikki

        Siellä on murjaanit ihmeissään suomalaisesta naiskauneudesta. Tuollaisia ei heille ennen olekaan esitelty :) Aivan on ollut toisenlainen kokonaiskuva. Tarvitseeko kuvailla minkälainen?


    • Kimi61

      Eikö teillä ole koskaan mitään positiivista tai mukavaa kirjoitettavaa alaniasta,kun aina haukutte paikkaa,älkää menkö sinne ollenkaan,jos näin on. Vai onko nämä haukkujat niitä jotka eivät ole itse käyneet koskaan missään ja kuulopuheitten mukaan raapustavat näitä kirjoituksia.

    • Anonyymi

      SIELLÄ NAISET SAA ILMAISEKSI MIEHET MAKSAA THAIMAASSA

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      97
      3574
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      5
      1959
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      7
      1730
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      34
      1465
    5. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      58
      986
    6. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      930
    7. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      70
      882
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      47
      840
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      817
    10. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      794
    Aihe