Asiantuntijat, taajam...

tarkempaa

Taisi "taajamasusi" -luulottelijaporukan "asiantuntijat" saada palautetta kun varmat koirasudet olikin susia.
Mutta onhan tuollaisia porukoita ollut ennenkin, kuten ne jotka määritteli ihmisen henkiset ominaisuudet kallon muodon perusteella yms huuhaata.

5

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Koira-sus-koira

      No no, eipäs nuolaista, ennen kuin tipahtaa. Eihän ne DNA-testit antaneet 100% varmuutta, vaan 99,9%. Kysymys lieneekin, miksei? Koira ja susihan ovat hyvin lähellä geneettisesti toisiaan, joten testin tuloksenhan voisi kai kääntää myös toisinpäin, eli 100% koira.

    • SatujenneNauraja

      Minua taas naurattaa nämä sudensuojelijoiksi itseään markkinoivien porukoiden trollit. Eipä "uutisen uutista" heidän taholtaan löydy, kun heti ovelasti vääristeltyyn "uutiseen" törmää, joissa on totuutta "muokattu" haluttuun kuosiin. Kuvitteletteko, että asioista selvääottavat nielaisevat kaikki sepustuksenne karvoineen päineen?
      Pitäisikköhän alkaa teidänkin puhua ja kirjoitella vain ja ainoastaan totta!

    • nauresskelija

      Niinpä käy, kuten Italiassa.
      Siellähän varmat sudet ovatkin koirasusia.
      :>¡))))

    • ttttttyty

      Sudet ovat vaarallisia vain lumiaikaan. Kukaan ei niitä muista kun ei näy jäljet, tai koirien jäljet.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      167
      3468
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      15
      2136
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      223
      1490
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1251
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1221
    6. 37
      1131
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1073
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      136
      1031
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      1004
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      41
      1000
    Aihe