Toivomus Maaritin puolesta
Maarit on toivonut, että hänen Päivämiehen blogikirjoitustaan ei enää nostettaisi esille tällä palstalla. Se painuisi vähitellen muiden keskustelunaiheiden taakse.
Maarit on kirjoittanut oman kokemuksensa, koska hän on ajatellut, että joku sitä kautta voisi saada uskolleen vahvistusta ja joku ehkä löytäisi Jumalan valtakunnan. Hänen tarkoituksenaan ei ole ollut nostaa itseään. Hänelle Jumalan lasten joukko on rakas.
Mehän voisimme kopioida palstalle muita Päivämiehen kirjoituksia. Voisimme myös itsekukin kertoa omista kokemuksistamme ja sillä tavalla olla tukemassa lähimmäisiämme taivastiellä.
VL-foorumilla - vaikka se kireähkö onkin - on paljon vanhoja uskovaisten kirjoituksia. Nyt palstalle aamulla ovat ilmestyneet Heikki Lohilahden ja Esa Tuomaalan kirjoitukset.
TOIVOMUS MAARITIN PUOLESTA
T_OIVOJA
2
<50
Vastaukset
- MM.valheen.mainostaja
En ihmettele pyyntöä.
Maarit nolasi itsensä pahanpäiväisesti mainostamalla julkisesti valhelahkoa vanhoillislestadiolaisuutta.- noin_se_menee
###
Maarit on kirjoittanut oman kokemuksensa, koska hän on ajatellut, että joku sitä kautta voisi saada uskolleen vahvistusta ja joku ehkä löytäisi Jumalan valtakunnan. Hänen tarkoituksenaan ei ole ollut nostaa itseään. Hänelle Jumalan lasten joukko on rakas.
###
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648