Aurassa raiskausta yrittänyt vangittiin – yritti samaa toistamiseen
TS/Mikael Rydenfelt
Turun Sanomat
Varsinais-Suomen käräjäoikeus vangitsi ulkomaalaistaustaisen miehen, joka yritti raiskata nuoren naisen Aurassa 18. lokakuuta 2015.
Samaisen, jo kuusi vuotta Auranmaalla asuneen miehen epäillään poliisin mukaan syyllistyneen lokakuisen tapauksen lisäksi toiseen raiskauksen yritykseen Aurassa helmikuussa.
Tekotavaltaan kuluvan vuoden puolella tapahtunut raiskauksen yritys muistutti lokakuussa tapahtunutta. Vuonna 1975 syntynyt mies oli käynyt polulla takaapäin naisen kimppuun, kaatanut uhrin maahan ja yrittänyt tehdä tälle seksuaalista väkivaltaa. Poliisin mukaan mies oli poistunut melko pian paikalta naisen huudettua apua.
Tapahtumapaikalle hälytettiin poliisi, mutta tekijää ei tavoitettu. Miehen jäljille päästiin lopulta todistajien kertomusten perusteella, ja epäilty otettiin kiinni joitakin päiviä tapahtuneen jälkeen.
Mies vangittiin tutkimusten jälkeen todennäköisin syin epäiltynä kahteen raiskauksen yritykseen.
Rikosasian varsinainen käräjäoikeuden käsittely on huhtikuun alussa.
TS
--------
Kuka tuntee tuollaisen vuonna 1975 syntyneen auranmaalaisen mamun? Siis raiskaajamamu on noin 40-vuotias.
Nyt mamu on kiinni!
8
280
Vastaukset
- HyiImbesilliäPaskaa
Auratkaa se raatokärpäsen sikiöstä kehittynyt matu helvettiin!
- SusilleRaadeltaviksiNe
Joukkoraiskauksen tehneistä miehistä yksi hirttäytyi vankilassa. Mukesh Singh ja kolme muuta saivat kuolemantuomion. Nelikon valitus odottaa käsittelyä. Kuudes, alaikäinen tekijä sai kolmen vuoden tuomion.
BBC lähettää tunnin mittaisen dokumenttiohjelman India's daughter (suom. Intian tytär) ensi sunnuntaina kansainvälisenä naisten päivänä.
Dokumentissa haastatellaan myös muita raiskaajia. Nimellä Gurav esiintyvä mies kertoo pieni hymynkare kasvoillaan, miten hän raiskasi 5-vuotiaan tytön. Dokumentaristin kysyessä, miten hän pystyi siihen, Gurav vastaa hämmentyneellä katseella.
- Hän oli kerjäläistyttö. Hänen elämällään ei ollut mitään arvoa. - Haatajapena
Mv lehdessä on nimi Lucian bedu!
- Mamustaja
Lucian on vanha muinaishämäläinen etunimi. Bedu tarkoittaa Perä-Pohjolassa olevaa aitoa fennomaanista beduiiniä. Eikö?
- kyssäri
Mistä tiedät, että kyseessä on mamu? Päättelitkö nimen perusteella?
- saatananmamut
Hyvä! paskamamu ensin vankilaan jossa kaverit (hyvää porukkaa) sitä hakkaa aikansa ja senjälkeen karkotus kotimaahansa, missä toivottavasti saa kuolemantuomion.
- Demlahuolenpitää
Suomen vankiloissa raiskaajat ovat turvassa "liskojen" osastolla, joten paskakasat eivät tule hakatuksi vankilahierarkian mukaisesti.
- nm1
Ok.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell342176Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.491777Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1201622Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041326Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,531044Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.761018- 59915
Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗54827Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd102811- 61793