Haukiputaan S-Market

Kävin pitkästä aikaa S-Marketissa, mikä kauppaa vaivaa? Hyllyt tyhjänä eikä juuri muita asiakkaita. Onko kaupassa joku remontti tai loppuun myynti meneillään kun oli jotenkin sekavan oloinen koko kauppa? Tosi hankala löytää etsimäänsä noista kylmäkaapeista, ovat varmaa hygienisempiä kuin avohyllyt, mutta eivät tosiaankaan asiakasystävällisiä.
14790
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Olen samaa mieltä. Hyvin on sekava kauppa tuo S-kauppa ja tuoretuotteet II-laatua, siis vihannekset usein. Samoin valikoima suppea, joutuu käymään useassa kaupassa että saa tarvitsemansa tuotteet.
Haukiputaalta puuttuu edelleen hyvä, monipuolinen riittävän laajan valikoiman kauppa, jolloin riittäisi asiointi yhdessä kaupassa. Lidl on ehkä paras.

Äänestä

K-MARKET ON IHAN HYVÄ TÄLLAISESSA TUPPUKYLÄSSÄ.LIDL VIE EUROT ULKOMAILLE...

Äänestä

olen samaa mieltä s-marketista miksi on niin sekava..:/ myyjät vaihtuvat..miksei kuunnella asiakkaita muutamia ehdotuksia antanut eivät kuuntele..

Äänestä

oisko lähtölaskenta alkanut...

Äänestä

sehän loppuu niinkuin muutkin kaupat
lähin kauppa on sit oulun valkee

Äänestä
  • onkohan Arinan rahat keskikaupunnin kohellukseen menneet,eivät
    pysty ostamaan hyllyihin tavaraa

    Äänestä

Voi, voi, kun teillä raasuilla haukiputaalaisilla ei ole edes kauppaa siellä. Tulkaa Ouluun niin saatte leipää!

Äänestä
  • Nehän aikalailla jo on Oulussa, joten aika huono tuo sun kommenttis. San oppa Kempeleläisille.

    Äänestä

Hyvänä puolena S-marketissa on myyjätyttönen jolla on aivan ihan hymy ja pitkät ruskeat hiukset.

Äänestä

Oiskohan syy s-market päällikössä.Pitkäaikaiset myyjät katosivat tasaiseen tahtiin uuden pomon tullessa taloon.Jokin mättää.....

Äänestä
  • Uusi pomo johtanut menestyneesti Iin ääsmarkettia, voisko olla ettei jaksa kuhnailua... Myöskin pari vakimyyjää tullut äitiyslomalta takasi.

    Äänestä

  • tarkkanasilmäinen kirjoitti:

    Uusi pomo johtanut menestyneesti Iin ääsmarkettia, voisko olla ettei jaksa kuhnailua... Myöskin pari vakimyyjää tullut äitiyslomalta takasi.

    Höpö höpö tämä "uusi"siis nykyinen päällikkö oli ennen S-market Rotuaarilla.Varmaa tietoa.

    Äänestä

Perseestä koko paikka,Kellosta kävin töihin mennessä ja mitä viddua! kaks kassaa ja nuoriso ostamassa terveysjuomaa täyttämmällä ne kaks kassaa??? Häh? Viittävaille etten myöhästynyt töistä!

Äänestä

ihan kiva kauppa mutta pöhkösti niitä betonipylyväitä pitkin liikettä. siinäpä sitä kaikelaisia törmöystilanteita voipi syntyä. kiireinen raataja ku kaupasa käväseepi ni voipi vahinnosa kävellä pahkiki mokomaan toloppaan. hö. =]

Äänestä

Kommentoi aloitusta


exasiakas kirjoitti:

Kävin pitkästä aikaa S-Marketissa, mikä kauppaa vaivaa? Hyllyt tyhjänä eikä juuri muita asiakkaita. Onko kaupassa joku remontti tai loppuun myynti meneillään kun oli jotenkin sekavan oloinen koko kauppa? Tosi hankala löytää etsimäänsä noista kylmäkaapeista, ovat varmaa hygienisempiä kuin avohyllyt, mutta eivät tosiaankaan asiakasystävällisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu