Olen huomannut, että monet saabistit ovat vaihtaneet Saabiin, vuodesta toiseen. Miksi juuri Saabiin? Olen itsekin vaihtamassa Premium Saabiani nelivetoiseen talviautoon, mutta onko Saab 9-3x paras?
Miksi saabistit valitsevat Saabin
Pröööt
6151
0Äänestä
Vastaukset 6
Vanhimmat
On. Saab 9-3x on tutkitusti paras talviauto.
?!!!
En mää tiä ko mul aina ollu vaan Saabi. Joskus on tullu mileen et vois kokkeilla jottain muutakin merkkii, mut sit taas muistaa et eipäs oteta turhia riskejä ko muutenkin tuppaa tullee kaikenlaisii harmei.
Kulutuksesta huolimatta Saab on turvallinen ja kestävä talviauto. Eikös juur joku ajanu 5 milj kilometriämyhdellä ja samalla Volvolla.
Nelikko talviauto. Älä vaan sano että sinut on saatu skeida yeti retkuun, se ei nimittäin ole auto, vaan kulkupeli.
Yeti on luokassaan mainio kulkupeli ja nykyinen haldex 5 neliveto on saanut paljon kiitosta hyvin toimivana ratkaisuna. Muutama vuosi lisää ja se alkaa olla Saab 9-3x tasolla.