Perussuomalaiset- puolue Timo Soinin johdolla oli kaukaa viisas jäämällä pois kokoomus-sossujohtoisesta "mätähallituksesta". Toisella kertaa kansa vaati hallitukseen liittymistä. On jo todistettu, että Perussuomalaiset on valtiojohtomme tukiranka. Hallituksessa(kin) vallitsee enemmistön voima. Nykyhallitus on vain keskustan ja kokoomuksen muodostama koalitio- "HyväVeli"- periaate. Muut tyytykööt kohtaloonsa ja pitäkööt suunsa kiinni. Tätä me Perussuomalaiset emme ole hyväksyneet, emmekä tule hyväksymään.
Kaukaa viisas PERSU
KOKKOLANTOSIREALISTI
21112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kannatin ja äänestin ennen persuja,mutta en enää.Timo Soini on ainakin unohtanut kaiken sen,minkä takia äänestin heitä.
Edustin jytkyä yhden ainoan kerran muutoin olen äänestänyt ja tulen äänestämään vasemmistoa.
Palaan myös takaisin vasemmiston äänestäjäksi.
Sulla on homofetishi timo soinista isähahmona ja rakkaudesta se hevonnenkin potkii joten kiusaat sitä haukkumalla koska tykkäät siitä.
Onpa Persut kaukaa viisas puolue, että oikein jättäytyi pois jostain mätähallituksesta. Ja eikait mihinkään hallitukseen ole ollut koskaan pakko mennä. Eli mitä meuhkaat täällä persu perholainen.. persuilla ei todellakaan ole selkärankaa.. tai sitten se on TOSIEpäRealistinen.
Meidän Ressu on nero.
Hienoa kuulla ruotsin kieltä YLE:n lähetyksessä, Suomi on kaksikielinen maa, mitä monet Euroopan maat eivät ole.
Persuhörhöt on persuhörhöjä!
Pakollinen ruotsinkieli on suomen syöpä, uskokaa jo...
Jk Huomatkaa, että nimimerkkini poistetaan aina "ajoittain", mutta sitä vastaavia on ääretön määrä, kuten shakkilaudassa on ruutuja x 2x4", hah... Joten kateelliset paskiaiset, lopettakaa tuo älytön pelleily nimimerkilläni, joka oli käytössäni mm "TosirealistiKokkola" monta vuotta. Hah hah haa, että olette naurettavia kateellisia paskiaisia ja pissiäisiä, turkoosit tunarit, perseennuolijat paskiaiset, hah hah haa, vieläkin naurattaa!!!... "Äitiiii, Reijo varasti tikkarini", hah hah haa!!!........
Kuitenkin, sulta valuu kusta tahtomattasi...niin housuihin, kuin uimahallinaltaaseen...
Aloitus alkoi "Kaukaa viisas PERSU"
Soinin vaimo oli viisas kun ei päästänyt Timoa sotkemaan suomentaloutta.
Sitten mennään eteenpäin ja kun suomen "palkkapuolueet" ovat saaneet suomentalouden taas nousemaan, niin SSS ja Timo eturivissä sanovat me teimme sen.
Historia kertoo, että aina kun suomessa on mennyt huonosti se on jonkun ulkopuolisen tuntemattoman tekijän syy ja kun menee hyvin niin kyllä itsekehujia riittää.
SE ON MAAN TAPA.
Suomessa on yli 2,5 miljoonaa palkkatyötekijää ja kun jokaiselle lisätään vuodessa kolmetyöpäivää niin lisätyöpäiviä tulee yhteensä noin 7,5 miljoonaa ja kun lasketaan palkkapäiville jokin hinta niin työantajat saavat noin miljardin arvosta "ilmaista työtä".
Tai, että kun vuodessa keskimäärin hävitään palkoissa noin 4000 € työntekijää kohti niin siitä taitaa tulla joillekin säästöä 4000x2500000=10000000000 €
Tämä vain opetukseksi ilman mitään tilastotietoa.
Valtionvarainministeriössä on taustatekijöineen asiaa hoitamassa noin 10000 henkilöä ja siitä huolimatta heiltä tulee sellaisia lukuja joita ei ymmärrä Reijokaan.
Persujen tukiranka on rappeutunut ja luhistunut vasemmistoliiton lukuihin, mutta ei hätää Reijo vaalit ovat vasta kolmen vuoden kuluttua ja kyllä siihen mennessä peruspyyhkijöitä löytyy lööppeineen nostamaan huuhaata ylöspäin.
HOMON HOURU
Tralalallanllanlallanlaa,
paskiaista vituttaa.
Homo kohta herähtää,
perse kun se häämöttää,
pelkäin että ilman jää.
z
Toimeen toteen alkakaa,
persevakoon painakaa,
paskasuoleen työntäkää,
jottei kuola suuhun jää,
ei oo tarve rääkyä...
Tosiressu on nero.
Valtionvarainministeriössä on taustatekijöineen asiaa hoitamassa noin 10000 henkilöä ja siitä huolimatta heiltä tulee sellaisia lukuja joita ei ymmärrä Reijokaan.
Reijokaan ei huomaa miten persuja voi kusettaa, laittaa vain kaksi asiaa joiden suuruusluokan ero on 900 000 000 miljoonaa niin yläpää pysähtyy.
Mikäli olisit ollut se nero joksi itseäsi kehut olisit vastannut, että miljardi on miljardi ja siinä on 9 nollaa.
miljardi = 1 000 000 000 (9 nollaa)
Ripulisti on" hyvä" esimerkki typerästä Persuhörhöstä.
Eihän se nero edes lue uutisia työtekijät häviävät noin 400 euroa vuodessa, mutta Reijo joka on eläkkeellä ei sitä huomaa.
Jokainen Suomalainen on työntekijä, mikäli haluaa tehdä töitä. Elämä on niin kuin sen järjestää, sano...
Jokainen työntekijä tahkoaa rahaa porhoille joko enenmmän tai vähemmän riippuen palkan summasta.
Valitettavasti persut tekee kaikista hallituksista mätiä. Eipä taida historia tuntea toista yhtä epäluotettavaa puoluetta. Ei iknä enään hallitukseen!
Ressu tietää.
Timo Soinista tulee vielä pääministeri. Sanokaa minun sanoneen ja tämä ennusteeni pitää varmasti, hah!!!... Terveisin TOSIrealistikokkola