Breivikin jutuista oli puhetta eilen uutisissa

Minusta on todella hoopoa Breivikiltä puhukaan mitään omista 'ihmisoikeuksistaan' niiden tekosiensa jälkeen.
.

Hän vei elämän melkein sadalta Norjan nuorelta.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hän on täysin kylmä, tunteeton. Kykenemätön minkäänlaiseen empatiaan.
Hänen pommi-iskunsa hallintorakennukseen mielestään epäonnistui, kun ei tullut kuolleita kun vähän, hänen tarkoituksensa, kun oli tappaa satoja, mieluummin tuhat.
Sen jälkeen hän päätti tappaa näitä nuoria, ainoa mitä hän oli tuntunut kuulusteluissa surevan, oli se, että kun osa pääsi pakoon.
Asianajaja sanoi, että ainoa ihminen, mistä hän välittää, on hän itse.
Hän kuvittelee olevansa sotilas ja käyvänsä sotaa, ei hän ole mielestään tehnyt mitään rangaistavaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hänelle-väärä-vetoomus kirjoitti:

Minusta on todella hoopoa Breivikiltä puhukaan mitään omista 'ihmisoikeuksistaan' niiden tekosiensa jälkeen.
.

Hän vei elämän melkein sadalta Norjan nuorelta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu