Jätkä on aineissa ja kiimassa susiin. Onko kaikki sudenhalaajat yhtä kiimassa...
Suojelia pellet :D
Ylimielinen Riku Yliaro spedeilee A-studiossa
12
137
Vastaukset
- Espneloog
Sysi kyylyy meidän lyöntöön. yy yyy, voi vittu aikuiset jätkät.
- eläimetilmanrajoja
Tässä on lääniä susille. Tunteeko eläin rajat??
http://www.mapsofworld.com/russia/maps/russia-map.gif - velmuviuruslimä
Punahilkkasatu mainitaan, sen sijaan ei sitä, minkä perusteella susisuojelija on käsitteensä susista saanut, eli Aku Ankan Sepesusi. Millähän Sepesusi oikeasti elää, koska hän ei viiteenkymmeneen vuoteen ole syönyt yhtään kolmesta porsaasta tahi yhtään lammasta?
- turre.takkuturkki
Lumiaro kertoi tehtailleensa kymmeniä perättömiä salametsästysilmoituksia poliisille, ei tutkintaa. Pakkohoitoon saatanan pelle.
- Jäitähattuun
Meedioainesta!
Perätön ilmiantohan on käsittääkseni rikos, josta voi saada sakkoja, tai 3 vuotta vankeutta.
- grrrrrrrrrrrrrouh
Lisää susia Suomeen. Ne on parhaimpia rajavartioita.
Kylttejä vaan rajalinjalle. Danger! Wolfs - Hauskattaastarinat
Jere Hietalan kommentti ohjelman lopussa viimeisteli tiedonpuutteet susista! Vai ei ole susi 200 vuoteen tappanut ihmistä, HahHahHahaa...! On jätkällä huonot tiedot! Perehtyisi asioihin ja tulisi sitten vasta itseään nolaamaan.
Kaikkea se julkisuuden halu teettääkin! Myötähäpeää tunnen!
Helppo on Porvoosta huudella, kun välillä käy antoisia keskusteluja (uskokaa tai älkää) LEIJONAN kanssa!
Matala on kynnys susiasiantuntijoilla! Voi taivas, kun naurattaa...- näinpäon
Todellakin, susista ei mitään vaaraa ihmselle, 200 vuoteen. Ja kun vielä tiedetään, ikävä kyllä, että kymmenen vuoden aikana mm. omat vanhemmat surmanneet lähes 100 omaa lastaan. Puhumattakaan muista lasten kuolemista. Siis aina kymmenen vuoden aikana: esim. 1960-luvun aikana, samoin 1970 luvulla, 1980 luvulla jne. Aikaa turhaa ns. susiviha. Ehkä se on vain taajamien väen jotain kummaa ennakkoluuloista ja turhautunutta ajanvietettä. Kun on tuvan seinät täynnä toimintakelpoisia aseita, joilla ei mitään käyttöä!!
- sublimointia
näinpäon kirjoitti:
Todellakin, susista ei mitään vaaraa ihmselle, 200 vuoteen. Ja kun vielä tiedetään, ikävä kyllä, että kymmenen vuoden aikana mm. omat vanhemmat surmanneet lähes 100 omaa lastaan. Puhumattakaan muista lasten kuolemista. Siis aina kymmenen vuoden aikana: esim. 1960-luvun aikana, samoin 1970 luvulla, 1980 luvulla jne. Aikaa turhaa ns. susiviha. Ehkä se on vain taajamien väen jotain kummaa ennakkoluuloista ja turhautunutta ajanvietettä. Kun on tuvan seinät täynnä toimintakelpoisia aseita, joilla ei mitään käyttöä!!
Kahteensataanko vuoteen?
http://www.vargfakta.se/tag/manniskor-dodade-av-varg/
Pyydä äitisi tai mummosi kääntämään tuon ruotsinkielisen linkin sisältö, että ymmärtäisit.
Sallassakin susi söi marjastajaThaikun.
Huviveneilykin vuosittain vaatii noin viisikymmentä ihmisuhria Suomessa. Montakohan kuuttia kuolee huviveneilyn seurauksina? - ikäVäkyllä
Onkos, ikävä kyllä, tiedossa huviveneilylapsiuhrienkin, ikävä kyllä määrä?
- matunPaukkuliivit
Alimmasta nomogrammista näkyy lapsiuhrit
http://www.trafi.fi/tietopalvelut/tilastot/vesiliikenne/vesiliikenneonnettomuudet
Alle viisitoistavuotiaat näyttävätkin olevan viisaimpia vesillä liikkujia.
Susille kelpaa lapset paremmin, kuin vesistöille.
- elelöööööööööö
Salametsästysmyytti se voan elelööööö, vaikka Jenkkitutkija jo aiemmin valisti, että susiturmista tekee susi itse yli 60 prosenttia, käymällä lajitoverinsa kimppuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1117154
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t334209törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/383688Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3981950- 321457
- 351448
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi621367Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121088Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1751075Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:111010