valtamedia vastaan valhemedia

Tässä pieni katkelma videosta, mikä selventää, miksi meille ei puhuta totuutta ja toisenlainen media saa valtaa.

https://www.youtube.com/watch?v=GfopL5Mmt0Q
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tänään uutisoinnissa, Matuille ei kelpaa enään Suomi. liianpieni tili? Forssaan voisi kyllä ottaa vielä uusisatsi.

Äänestä
  • Oliko valtamedian uutisointia, ettei matuille kelpaa Suomi? Mahtaako pitää paikkansa, eikös valtamedia huijaa kansaa koko ajan? Varmasti tykkäävät täällä olla ja iso on tilikin.

    Äänestä

Matut pitäisi saada KOTIUTETTUA.

Äänestä

On maahanmuutajissa hyvääkin, meillä ovat tehneet oikeita töitä ilmaiseksi, ei ole tarvinnut mökkitalkkaria enää palkata. Kesäksi suunnitellaan huvimajan rakentamista ja nurmikonkleikkuuta yms.

Äänestä
  • kumpi on valtamedia f,l vai m,v luotan kyllä enemmän tuohon m,v lehteen.

    Äänestä

  • Tarkoitat varmaan Romanian manneja? Ei kai muut pakolaiset ole mitään nurmikkoa vielä ehtineet Suomessa vielä leikata.
    Mitenkähän Pohjanmaalla on mennyt sen Romanian mannen kanssa jolle järkättiin talo ja töitä? Onko siellä rikollisuus lisääntynyt?
    Oikeastaan minä 60 v mies ja kaksi poikaani olemme kaikki työttömiä. Onneksi muijalla on töitä. Löytyisikö minullekin sieltä Pohjanmaalta töitä. Jäin atk-alalta työttömäksi pitkän "uran" jälkeen (35 v).

    Toivottomasti joku kantaa minun perheeni puolesta huolta. Kerrostalokämpässä painaa lähes 60 tonnin putkiremontti syksyllä päälle. Näin Helsingissä. Onneksi kuitenkin on rahaa melko kivasti, olimme onnekkaita kun sentään saatiin molemmat aviopuolisot kohtuukokoiset perinnöt. Töiden perään silti haikailen.

    Äänestä

  • taitaa kirjasto kynäilijäkin olla hoidon tarpeessa uskooko itsekkään sepustuksiinsa. mutta hyvähän suoja töissä on runoilla aikansa kuluksi

    Äänestä

  • Tiedoksi myös tähän ketjuun, kaikista hoidoilla ja lääkkeillä uhkailuista tehdään tutkintapyyntö alkaen tämän vuoden alusta. Jos uhkailujen taustalla on sosiaali- tai terveysalan ihmisiä, heidän työt päättyvät heti.

    Äänestä

  • Kuka on kirjasto kynäilijä ja mitä hoitoo tarttee? Nyt ei oikein aukee. Pitäisi kai tehdä tutkintapyyntö?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ylenaikainen kirjoitti:

Tässä pieni katkelma videosta, mikä selventää, miksi meille ei puhuta totuutta ja toisenlainen media saa valtaa.

https://www.youtube.com/watch?v=GfopL5Mmt0Q

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu